Заняття для малюків за казкою три порося. Конспект театралізованої гри-заняття в середній групі «Три порося. Освітня галузь «Фізичний розвиток»

Завдання:

Продовжувати збагачувати та активізувати словник дітей, вчити утворювати прикметники від іменників, закріплювати та уточнювати значення слів.

Розвивати вміння користуватися інтонаціями, що виражають різноманітні емоційні стани (сум, радість, подив, захоплення, жалість, зневага).

Розвивати здатність створювати образи за допомогою жесту та міміки.

Виявити знання основних кольорів, закріпити рахунок у межах трьох.

Виховувати старанність, працьовитість, допитливість.

Матеріали та обладнання: ілюстрації до казки «Три порося», музичний супровід, портрет Михалкова Сергія Володимировича, лялька в англійській національному костюмі, розрізні картинки за казкою «Три порося», рукавичка (пальчиковий театр), камінці, солома, гілочки.

Хід заняття:

Вихователь загадує загадку:

Трохи їх і до чого Брати дружні схожі Відгадайте, без підказки З якої герої казки? ("Три порося")

Вихователь:

Як звали поросят у цій казці? (Відповіді дітей)

Вихователь:

Діти, пропоную Вам згадати казку, якою ви вже знаєте і, сподіваюся, любите. Ви здогадалися, як називається ця казка? (Відповіді дітей)

Вихователь:

Правильно хлопці! Ця англійська казка «Три порося». Казка була написана в Англії - країні, яка дуже далеко від нас, де небо майже завжди сіре, часто йде дощ. Там багато красивих замків, і живуть чудові люди - англійці (дітям показуються фотоілюстрації міст Великобританії, лялька в національному костюмі).

А як ви думаєте, якою мовою розмовляють англійці? (Відповіді дітей).

Правильно, англійською. Казка «Три порося» була написана англійською мовою.

А ми з Вами говоримо якою мовою? (Відповіді дітей).

Правильно, звісно, ​​не змогли б. Тому для нас із Вами казку переклав російською мовою Сергій Володимирович Михалков, щоб ми могли її прочитати. (Дітям показується портрет письменника).

Згадаймо сюжет казки. Жили-були три порося, НІФ-НІФ, НУФ-НУФ та НАФ-НАФ. Вони були дуже схожі, і всі їх плутали (дітям показується ілюстрація із зображенням трьох поросят, одягнених у комбінезони. різних квітів: жовтий, зелений та червоний). Щоб Ви змогли їх розрізнити, я маю підказку:

Ніф-Ніф носить червоний і не жовтий комбінезон (зелений).

Наф-Наф – ні зелений і не жовтий (червоний).

Якого кольору комбінезон у Нуф-Нуфа? (жовтий) Діти знаходять поросят на картинці. (Закріплення знання дітьми основних кольорів, розвиток уваги, спостережливості)

Вихователь:

Влітку поросята веселилися, бігали та грали. Я пропоную Вам закрити очі і уявити собі веселе літо, де Ви радієте сонцю, метеликам, квітам! Але все закінчується, і на зміну літу прийшла осінь, і поросятам стало холодно. Покажемо, як їм було холодно! (Розвиток міміки, жестів).

Поросята вирішили збудувати кожен собі будинок! Згадаймо, з чого будували брати свої будиночки? (Дітям показується ілюстрація з казки із зображенням трьох будиночків). Діти згадують, що Ніф-Ніф будував будинок із соломи.

Вихователь:

Правильно, значить, будинок у нього був який? ... (Відповіді дітей - солом'яний).

Нуф-Нуф будував будинок із дерев'яних паличок, гілочок. Будинок у нього вийшов який? ... (Відповіді дітей - дерев'яний).

Наф-Наф будував свій будинок з каміння і вийшов у нього будинок ... (відповіді дітей - кам'яний). (Вправа в розвитку мислення, вміння утворювати прикметники від іменників).

Далі проводиться гра «Троє поросят» на розвиток чіткої вимови звуків, розвиток пам'яті: «Троє поросят по доріжці поспішають». Діти по черзі надягають рукавичку із зображенням поросят (пальчиковий театр) та промовляють чистомовку.

Вихователь:

Збудували брати свої будиночки і знову почали веселитися! І як Ви вважаєте, кого вони розбудили? Звісно, ​​вовка! А вовк який?

Психогімнастика. (Мета: вчити вловлювати, розуміти та розрізняти чужий емоційний стан; розвивати здатність створювати образи за допомогою жесту та міміки).

Давайте покажемо злого, страшного, голодного, небезпечного вовка!

Подивіться один на одного, у кого найстрашніший вовк!

Гучніше гарчить «р-р-р»

Зубами клацає, страшно скеляться;

Очима обертає, брови хмурить;

Щоки надує, від ненависті мало не лопається.

А тепер давайте покажемо, як злякалися поросята?

Стиснулися в грудочку, застигли;

Брови підняли вгору;

Очі широко розкрили, боїмося зітхнути і ворухнеться;

Рот прочинили;

Голову втягнули у плечі;

Тремтіли, зубами застукали;

Брр! Як страшно!

Вихователь:

Вовк помчав за поросятами! І поросята розбіглися своїми будиночками!

До якого першого будиночка підбіг вовк? Що він почав робити? Відповіді дітей… Давайте разом подуємо як вовк, вдихаємо повітря через ніс і видихаємо через рот! Тепер разом зі мною! (Діти дмуть на солому). Зламав вовк будинок? Відповіді дітей…

Вихователь:

І молодший брат сховався у будиночку у середнього!

Другий будиночок із гілок (діти дмуть на складені гілочки). Під сильнішим натиском вовка будинок теж зламався!

Вихователь:

Куди брати побігли? Відповіді дітей…

Вихователь:

Третій будиночок встояв, хоч вовк щосили дмухав на нього!!! (Діти дмуть на складені камені). Чому у вовка нічого не вийшло? Відповіді дітей…

Отже, хлопці, чому ця казка вас навчила?

Відповіді дітей:

Не можна хвалитися.

Робити все погано.

Лодити, сподіватися, що без праці саме все вийде.

Вихователь: - Поросята дуже раділи, що прогнали вовка. Стали співати та танцювати. Одягніть «копитця» і разом з ними танцюватимемо пальчиками. Автоматизація звуку [р] у складах.

Відстукування та одночасна вимова складів у заданому ритмі.

Ра, ра, ра, ра, ра-ра. Ро-ро, ро, ро, ро-ро. Ру, ру-ру-ру-ру, ру. Ри-ри, ри-ри, ри-ри. Ра, ра. ра, ра, ра. Ра-ро, ру-ру-ру. Ро, ро, ро, ро, ру-ру.

Веселий танець у вас вийшов. Поросята підросли, зміцніли. Їм стало тісно жити у маленькому будиночку. І вони вирішили збудувати новий міцний будинок.

Артикуляційна гімнастика.

Для встановлення стін візьмемо молоточки і постукаємо так.

«Молоточок»

Усміхнутися. Широко відкрити рот. Підняти гомін до неба. Вимовляти д-д-д-д У стіні вони зробили великі вікна.

Усміхнутися. Широко відкрити рот. Утримувати у такому положенні. На даху будинку виклали трубу.

Губи витягнути широкою трубочкою. Коли стіни були готові, поросята вирішили пофарбувати їх. Пофарбуємо стелю.

Усміхнутися. Відкрити рот, підняти язик вгору і кінчиком язика проводити по небу від верхніх зубів до горла і назад.

А тепер віконця пофарбували.

«Красимо вікна» (облизати губи) «Пофарбуємо стіни» (мовою водити всередині щік) «Вимоли підлоги»

Усміхнутися, відкрити рота, кінчиком язика сильно «почистити» за нижніми зубами.

Коли в будинку стало чисто, повісили гарні «Штори» Усміхнутися. Широко відкрити рота, кінчик язика підняти і поставити за горбики за верхніми зубами. Утримувати у такому положенні. Будинок готовий – новий та красивий.

Документи для скачування:

Заняття для дітей у дитячому садкуна тему казки "Три порося". Сьогодні малюки перекажуть казку "Три порося" разом з педагогом, організую сценки, як вовк здуває будиночки Наф-Нафа, Нуф-Нуфа та Ніф-Ніфа. Аплікація порося. Малювання будиночків для поросят та ліплення із пластиліну. Урок математики: точка, пряма та крива лінії.


Вітання

Привітання педагог організує на килимі. Діти сідають у коло, беруться за руки і вимовляють:

Зібралися сьогодні знову,
Всі готові до заняття!
Весело гратимемо
І один одному допомагати!

Навчання читання. Закріплення образу букви "Й"

Цілі: Закріплення образу букви "Й", розвиток моторної та зорової пам'яті, стійкості та довільності уваги, розвиток вміння читати по складах. Розвиток уміння визначати голосні та приголосні звуки. Знайомство зі схемою приголосного звуку.

Матеріал: Лялька Іра. Набір карток із раніше вивченими складами. Мозаїка, мозаїчний планшет, на якому прикріплено паперову літеру "І".

Педагог показує дітям склади. Діти по черзі читають стиль і вигадують слово цей склад.

Потім Педагог пише на дошці пропозиції: "І-ра, по-дай книжку. Ри-та, це мій дім", - і пропонує дітям прочитати по одному слову і поєднати слова в пропозиції.

Закріплення знань про літеру "Й". Приголосний звук. Позначення приголосного звуку.

Лялька Іра:Здрастуйте, хлопці! Я вирішила намалювати портрет літери "І коротке", але на мою думку, я щось забула (показує дітям мозаїчний планшет, на якому прикріплена літера "І").

Діти: Галочку забула

Лялька: Яку галочку? Нічого не розумію. Візьміть ваші планшети і викладіть із фішок той елемент, якого не вистачає букві "І короткий".

Діти викладають верхній елемент за допомогою однієї чи трьох фішок.

Лялька Іра: А, тепер я згадала! Я ж ще віршик придумала про цю галочку:

Літера "І" якось співала,
Пташка їй на рот злетіла.
Замість дзвінкої пісні "І-і-і-і"
Вийшов короткий "Й".

Хлопці, який звук означає буква "І коротке"? (Звук "Й".) Давайте скажемо його разом: "Й", "Й". Як ви вважаєте, цей звук тягнеться? (Ні).

А співається? (Ні).
Значить, він не голосний... А який тоді? (Якщо діти не знають, лялька відповідає сама: "А, згадала - ЗГОДНИЙ!")
Звук приголосний не співається, -
Про перешкоду голос б'ється.

Звук приголосний дуже важливий!

У схемі синім він зафарбований.

Помнете, якою фігурою ми позначаємо звуки? (Кружком).

  • Гурток звуку "Й" ми зафарбовуватимемо синім кольором, тому що він приголосний.
  • Педагог пише на дошці слова:
  • Коли кажуть "Ай"? (Коли вони лякаються).
  • А коли люди кажуть "Гей!"? (Коли хочуть когось покликати).
  • Правильно. Скільки літер у слові "Ой"? Назвіть їх. (Дві: "Про" та "І коротке").
  • Скільки звуків? Назвіть їх. (Два: "О", "Й").

    Намалюйте під словом "ОЙ" два кружки для позначення звуків. Назвіть перший звук. ("Про").

    Він тягнеться? (Так).
    Як називається такий звук? (Голосний).
    Яким кольором ми зафарбуємо перший гурток? (Червоним).
    Назвіть другий звук у слові "Ой". ("Й").
    Він тягнеться? (Ні).
    Як називається такий звук? (Згідний).
    Яким кольором ми його зафарбуємо? (Синімий).

    Молодці. Схема слова "Ой" готова.

    *Додаткове завдання для сильної групи:- Тепер самостійно зробіть схему до слова "АЙ".

    МатеріалПісля самостійної роботи Педагог запитує:

    Хід заняття:

    - Скільки гуртків ви намалювали під словом "АЙ"? (Два).

    - Яким кольором зафарбували перший гурток та чому? (Червоним, тому що "А" - це голосний звук, він співається).
    - Яким кольором ви зафарбували другий гурток і чому? (Синім. Тому що звук "Й" не співається, він згоден).
    - Правильно. Тепер зробіть схему до слова "Гей" без моїх підказок.
    Розвиток мовлення. Переказ казки Михалкова "Три порося"
    Ціль
    : розвиток усного зв'язного мовлення та словникового запасу, розвиток мислення, пам'яті, пізнавального інтересу.
    : чорно-білі сюжетні картинки
    Діти, з якою казкою ми познайомилися на минулому занятті? ("Три порося"). Правильно! Зараз ми всі разом згадаємо сюжет цієї казки. Я починатиму пропозицію, а ви закінчуйте. (Переказ можна супроводжувати показом-імпровізацією настільного театру).
    Жили-були три порося. Звали їх... (Діти: Ніф-Ніф, Нуф-Нуф та Наф-Наф).
    Коли настала осінь, Наф-Наф сказав братам... ("Давайте збудуємо будинок і зимуватимемо всі разом").
    Але брати відповіли... (- Встигнеться! Ми ще погуляємо!)
    Тоді я один... (будуватиму собі будинок, - сказав Наф-Наф).
    Коли стало зовсім холодно... (ледачі брати взялися до роботи).
    Ніф-Ніф швидко збудував будинок... (із соломи).
    А Нуф-Нуф збудував будинок... (із лозин).
    Тільки Наф-Наф працював довго. Він зводив собі міцний будинок... (з каміння).
    Якось у лісі Ніф-Ніф і Нуф-Нуф розшумілися і розбудили... (вовка).
    Вони співали веселу пісеньку (давайте, хлопці, її згадаємо):
    Вовк підбіг до будинку Нуф-Нуфа, повіяв на нього п'ять разів, і... що сталося? (Будинок Нуф-Нуфа теж розвалився).
    Тоді брати помчали до... (дома Наф-Нафа).
    Наф-Наф впустив братів, зачинив двері на засув і заспівав (давайте згадаємо його пісеньку):
    - Ніякий на світі звір,
    Хитрий звір, страшний звір,
    Не відчинить ці двері,
    Ці двері, ці двері!
    І справді, скільки вовк не дув... (будиночок навіть не похитнувся).
    І тоді голодний вовк... (пішов у ліс).
    А поросята почали жити... (всі разом, у будиночку Наф-Нафа).

    Після переказу педагог роздає кожній дитині одну сюжетну картинку за казкою "Три порося". Діти розповідають, що зображено на їхній картинці, розфарбовують її, а потім викладають всі картинки в правильному порядку.

    Розвиток моторики. "Зігрій Ніф-Ніфа"

    *Додаткове завдання для сильної групи:: розвиток дрібної моторики, розвиток вміння намотувати та розмотувати нитки

    Матеріали: Кожній дитині: невеликий моток вовняних ниток, картонний порося шаблон.

    Ніф-Ніф ходив узимку по дрова і сильно замерз. Коли він повернувся, виявилося, що у поросят немає жодного теплого вовняного одягу. Давайте зігріємо Ніф-Ніфа - обмотаємо його вовняними нитками, і він зігріється.

    Діти отримують картонні шаблони порося. (Шаблон має бути зручним для намотування ниток). Педагог показує, як на початку намотування треба притиснути пальчиком кінець нитки до шаблону і закріпити кінчик двома обертами нитки навколо порося.

    Хлопці намотують вовняну ниткуна шаблон, немов на котушку, під слова потішки:

    Порося ми зігріємо,

    Обмотати його зуміємо!

    Ось йому вже жарко стало,

    Мов він під ковдрою!

    Розвиток моторики. "Вітаміни для поросят"

    *Додаткове завдання для сильної групи:: розвиток моторики Розвиток уміння поводитися з піпеткою.

    Матеріали: Кожній дитині: три стаканчики з прозорою водоюна таці. Трохи на відстані поставити стаканчик з водою, підфарбованою жовтою фарбою. Піпетка.

    Щоб поросята краще росли, лікар прописав їм рідкі вітаміни. Кожному поросяті – по 5 крапель на день. Допоможіть поросятам зробити вітамінний розчин.

    Жовта вода у склянці – це рідкі вітаміни.

    Візьміть піпетки, наберіть у них рідкі вітаміни і капніть у кожну склянку з чистою водою по 5 жовтих крапель.

    Педагог нагадує хлопцям, як користуватись піпетками: затиснути гумовий ковпачок двома пальцями, опустити піпетку у склянку з вітамінами, відпустити ковпачок. Коли піпетка заповниться жовтою водою, обережно перенести її до склянки з чистою водою і, натискаючи на гумовий ковпачок, відрахувати 5 крапель.

    Для здоров'я та для сили

    П'ють діти вітаміни.

    Поросята в цьому теж

    На хлопців трохи схожі:

    Вітаміни теж п'ють,

    І від них швидше зростають.

    Можна ускладнити завдання: пронумерувати склянки: "1", "2", "3" і сказати, що склянка №1 для Ніф-Ніфа. Він найбільше вгодоване і велике порося, тому лікар прописав йому 9 крапель рідких вітамінів.
    Склянка №2 – для Нуф-Нуфа, вона середньої величини, йому потрібно накапати 6 крапель. А Наф-Наф найгірше порося, тому в його склянку №3 капаємо 4 краплі.

    Аплікація "Порося"

    *Додаткове завдання для сильної групи:: розвиток моторики, розвиток вміння працювати з папером та клеєм

    Матеріал: Геометричні фігури для порося: рожевий овал (тушка), темно-рожевий гурток (п'ятачок), два рожеві трикутники (вушка), 4 рожеві прямокутники (ніжки).

    Клей, чорний фломастер. Для фону – аркуш синього картону. Готовий зразок.

    Сьогодні ми виготовимо головного героя нашої казки – порося. Які геометричні фігурилежать у вас на столі? (Овал, коло, 2 трикутники та 4 прямокутники). Яких фігур найбільше (прямокутників). Яка фігура найбільша? (Овал).

    Що спільного між овалом та колом? (У них немає кутів).

    Молодці. Давайте спробуємо викласти з цих фігур ось такого порося (показує зразок). Що буде тілом поросяти? (Овал).

    Що буде його п'ятачком? (Коло).

    Ніжками? Вушками? Викладіть порося на аркуші, потім приклейте деталі.

    *Додаткове завдання для сильної групи:Коли фігура поросяти готова, діти (або Педагог) домальовують йому чорним фломастером хвостик-завітушку, дві точки очей, дві точки ніздрі на п'ятачку.

    МатеріалПорося готове!

    Розвиток мовлення. Закріплення теми "Меблі"

    : розвиток мови, мислення, пам'яті, розширення уявлень про предмети меблів, їх функції та різновиди; розширення словникового запасу.

    : іграшка-Порося, картинки із зображенням предметів меблів (або іграшкові меблі).

    На початку роботи Педагог вішає на дошці ілюстрації меблів та звертається до них у процесі роботи над темою. Можна для показу використовувати і іграшкові меблі.

    У будиночку у поросят з'явилися нові меблі, які Наф-Наф купив у магазині. Пам'ятаєте, що він купив? (Стіл обідній, шафа платтяна, три стільці та диван).

    Чим відрізняється стілець від табурету? Стілець від крісла?

    Чим диван відрізняється від крісла?

    Чим письмовий стіл відрізняється від обіднього?
    Тут йому пояснили, що шафи для посуду бувають двох видів (Педагог показує ілюстрації). Велика шафа для посуду називається буфет, а маленька – сервант. Наф-Наф вирішив, що краще купити буфет, тоді в нього точно поміститься весь посуд.

    Потім педагог грає з дітьми у гру з м'ячем "Назви ласкаво". Він називає предмети меблів, кидає дітям м'яч, а діти вигадують зменшувально-пестливу форму:

  • Стіл – столик.
  • Стілець – стільчик.
  • Комод – комодик.
  • Шафа - шафка.
  • Ліжко – ліжечко.
  • Крісло – крісло.
  • Диван – диван.
  • Табуретка - табуреточка.
  • Потім правила гри змінюються: Педагог називає частини предмета, діти здогадуються, що це предмет:

  • Чотири довгі ніжки і велика кришка – це... (стіл).
  • Сидіння, спинка, 4 ніжки - це ... (стілець).
  • Сидіння, спинка, ніжки, підлокітники – це... (крісло).
  • Сидіння, 4 ніжки - це ... (табурет).
  • Довге м'яке сидіння, підлокітники, спинка, ніжки - це... (диван).
  • Розвиток пам'яті "Кому що?"

    *Додаткове завдання для сильної групи:: розвиток зорового сприйняття, логіки, пам'яті, уваги

    Матеріал: кожній дитині: роздавальні листи, фломастери.

    Перш ніж оселитися у лісі, поросята жили з мамою-свинкою на господарському дворі. Зображення цього двору перед вами. Розгляньте її уважно.

    Діти деякий час розглядають картинку, потім Педагог забирає листок №1 і роздає листок №2).

  • Поросята часто згадували, що у дворі, крім свинки, жили... хто? (Собака та качка).
  • Правильно. А ще вони запам'ятали, що на подвір'ї був маленький ставок, а ще там лежало корито і стояла будка.
  • Але хто чим користувався, поросята згадати не могли.
  • Хто жив у будці? Може, качка?
  • Хто їв із корита? Може, собака?
  • Хто плавав у ставку? Може, свинка?!

    Цього поросята згадати не могли. Допоможіть їм, хлопці: з'єднайте тварин із тими предметами, які вони використовують.

    Діти поєднують предмети з тваринами, поросята згадують:

    Ну звичайно ж, свинка їла з корита, собака жив у будці, а качка плавала у ставку!

    *Додаткове завдання для сильної групи:Конструювання. Лего "Меблі"

    Матеріали: розвиток розумових операцій, дрібної моторики

    : конструктор LEGO (блоки різних кольорів і розмірів, що з'єднуються).

    Ніф-Ніфу та Нуф-Нуфу дуже сподобалися меблі, які купив Наф-Наф. І їм захотілося обставити меблями та свої літні будиночки. Давайте зробимо для Ніф-Ніфа та Нуф-Нуфа меблі з конструктора Лего.

    Діти одержують конструктори.

    Хто робитиме стіл? Хто крісло? Хто шафа? Стільці? Диван? Ліжко? Тумбочку? Поличку? Краму?

    Педагог розподіляє між хлопцями завдання, і діти беруться до роботи.

    Математика. Крапка. Пряма та крива лінії

    *Додаткове завдання для сильної групи:: Закріплення вивчених цифр та математичних знаків, закріплення рахунку у межах дев'яти. Робота з поняттями "крапка", "пряма лінія", "крива лінія".

    Матеріали: кожній дитині: роздаткові та робочі листи, фломастери, олівці, лінійка, пластилін, мотузочка. Картки із цифрами 1-9.

    Діти отримують роздавальні листи "Старуха годує горобців".

  • Що робить бабуся? (годує горобців).
  • Скільки горобців на картинці. Порахуйте уважно! (Вісім). Покажіть картку із цією цифрою.
  • Покажіть горобчик, який клює крихти. (Показують).
  • Діти отримують робочі листи "Воробки".

  • Давайте теж погодуємо горобців крихтами. Як ми зобразимо крихти? (крапками).
  • Правильно. Щоб намалювати крапку, достатньо злегка доторкнутися до аркуша паперу фломастером. Кожна точка – це крихта.
  • Візьміть коричневий фломастер та намалюйте першому горобчику 7 крихт. Запишіть у порожній клітці під ним цифру "7".
  • Намалюйте другому горобцю – 9 крихт, запишіть у клітинці цифру "9".
  • Намалюйте третьому горобцю - 5 крихт, запишіть цифру.
  • У якого горобця крихт більше - у першого чи другого? (У другого. Дев'ять більше, ніж сім). Поставте між цифрами знак більш-менш.
  • У якого горобця крихт більше - у другого чи третього? Скільки? Поставте знак "більше-менше". Куди дивиться вузька частина дзьобика? (Туди, де менше. У бік третього горобця).
  • - Молодці! Нагодували горобців, тепер вони ситі! А крихти та зернятка справді виявилися схожими на крапки. А що ще схоже на цятки? Які предмети? (Піщини, краплі дощу, горошини, маленькі кульки).
    - Правильно! Наші поросята, коли побували в математичній країні, теж познайомилися там із Точкою. Вона була схожа на колобка, тільки набагато менше! Крапка захотіла побувати у поросят у гостях, і вони взяли її з собою у зворотний шлях. Поросята з Точкою йшли спочатку прямою дорогою, а потім звивистою лісовою стежкою.
    - Давайте намалюємо їхній шлях на робочому аркуші. Знайдіть на аркуші чорну точку та намалюйте від крапки до лісу пряму дорогу. Щоб вийшла справді пряма дорога, візьмемо лінійки і проведемо лінію лінійкою. Яка лінія у вас вийшла? (Пряма).
    - Правильно. Коли поросята з Точкою підійшли до лісу, пряма дорога закінчилася, і почалася стежка. Чи можна стежку теж провести лінійкою? (Ні). Чому? (Бо вона не пряма). Правильно! Стежку ми зобразимо не прямою, а кривою лінією. Ось такий (малює на дошці). Проведіть криву лінію-стежку між деревами до будиночка. Молодці!

    Подивіться довкола і скажіть, у яких предметах ховаються прямі лінії? (Книги, зошити, стіл тощо).

    А криві лінії, де можна побачити? (Діти шукають криві лінії в навколишніх предметах, Педагог допомагає згадати, що струмок, річка, хвиля, стрічка, нитка - все це криві лінії).

    Скачайте пряму лінію із пластиліну, накладіть її на пряму дорогу поросят.

    Покладіть мотузку на робочий лист, а саме: на криву лінію лісової стежки так, щоб лінії стежки та мотузочки збіглися.

    Ліплення "Порося"

    *Додаткове завдання для сильної групи:: розвиток дрібної моторики руки Формування вміння працювати із пластиліном. Розвиток уяви та творчих здібностей.

    Матеріал: кожному малюку: пластилін рожевий і зелений, два маленькі картонні трикутники (вушка), гудзик (п'ятачок), 2 горошинки перцю (очі), 4 очищені від сірки сірники (ніжки), картонна підставка, серветки, готовий зразок.

    Якщо педагог вважатиме, що робити порося двічі: і на аплікації, і на ліпленні, - нецікаво, то на ліпленні можна запропонувати дітям пригостити поросят яблуками: накатати червоних, жовтих та зелених кульок-яблук і скласти в пластилінові корита, які вони виготовляли на минулому заняття. Але якщо вибір педагога зупиниться на ліпленні порося, проводимо роботу так:

    У дворі свого будинку поросята вирішили поставити пластилінове порося. Як ви вважаєте, навіщо? (Варіанти відповідей).

    Вони вирішили, що це буде обман для вовка. Якщо він знову повернеться, то прийме це порося за живого, накинеться на нього, а справжні поросята тим часом ховаються в будиночок.

    Давайте зробимо для Наф-Нафа, Ніф-Ніфа та Нуф-Нуфа такого пластилінового порося.

    Візьміть рожевий пластилін, розімніть його, скачайте кульку, потім надайте кульці овальну форму(Форму яйця).

    З одного боку робимо мордочку порося: приліплюємо гудзик-п'ятачок, вставляємо трикутнички-вушка і горошини вічка.

    З іншого боку робимо хвостик - скочуємо тонку коротку ковбаску з рожевого пластиліну та прикріплюємо її.

    Вставляємо сірники-ніжки, на кінці яких прикріплюємо рожеві кульки-копитця.

    Обмазує картонну підставку зеленим пластиліном. Закріплюємо порося на підставці.

    Підготовка руки до листа "Дорисуй будиночок"

    *Додаткове завдання для сильної групи:: розвиток графо-моторних функцій

    Матеріали: робочий лист "Дорисуй будиночок", кольорові олівці.

    Діти одержують робочі листи.

    Хлопці, до поросят приїхав художник і почав малювати їхню хату, але не встиг, - поїхав у термінові справи. Малюйте будиночок поросят!

    1. Діти з'єднують прямими лініями точки від 1 до 9 по порядку, щоб домалювати будиночок і вежу поросят.

    2. Обводять пунктири, домальовують промінчики сонечка, хрестики-рами на вікнах, штрихують дошки даху в різних напрямках.

    3. Роблять вежу що складається з цеглинок: спочатку горизонтальне штрихування, потім коротенькі вертикальні лінії, що зображують цеглу.

    4. Розфарбовують картинку.

    Розвиток мовлення. Гра "У свині живе дитина..."

    *Додаткове завдання для сильної групи:: розвиток мови, розумових операцій, розширення словникового запасу

    Матеріал: М'яч.

    - Одного разу поросята поїхали в гості до мами-свинки на скотарню. Свинка їм дуже зраділа і запропонувала поросятам пограти з дітьми корови, овечки, кізочки, кішки та собаки, що гралися на подвір'ї.
    - Ми б пограли з ними, - зніяковіло відповіли поросята, - але не знаємо, як їх називати.

    Педагог: Хлопці, давайте нагадаємо поросятам, як називаються дітки свійських тварин

    Діти встають у коло, Педагог кидає м'яч першій дитині зі словами:

    "У свині живе дитина
    На прізвисько..."
    "Порося!" - Відповідає той, кому кинули м'яч і повертає м'яч дорослому.
    Педагог (ловить м'яч):
    - Поросятко, друже,
    Покажи свій голосок!
    Дитина: Хрю-хрю-хрю!
    Педагог, кидаючи м'яч 2-й дитині:
    Коня має дитину
    На прізвисько...
    2-а дитина: - Лоша!
    Педагог:
    - Лоша, мій друже,
    Покажи свій голосок!
    2-а дитина: І-го-го!
    Педагог, кидаючи м'яч 3-й дитині:
    - У овечки є дитина
    По прозвищу ... (Ягня!)
    Педагог:
    - Гей, ягня, мій друже,
    покажи свій голосок!
    (Бе-е-е!)
    І у козочки – дитина
    По прозвищу ... (Козеня! ... Ме-е-е!)
    А у кішечки дитина
    Називається ... (Кошеня! ... Мяу! Мяу!)
    Корова має дитину
    По прозвищу... (теленя! Голосок: Му-му-му!)
    У собаки є синок
    По прозвищу... (Щуня... Голосок: Гав-гав-гав!)

    Малювання. "Лінії з характером"

    *Додаткове завдання для сильної групи:: формування уяви та фантазії, творчих здібностей, розвиток емоційної сфери дитини

    Матеріал: Кольорові олівці, фломастери, лист чистого паперу.

    Можна підібрати музичні фрагменти на різний настрій: спокійний, веселий, сумний, енергійний, плавний, і включати їх, коли діти налаштовуються та малюють ту чи іншу лінію.

    Педагог: Сьогодні ми дізналися, що в математичній країні лінії бувають прямі та криві Але, виявляється, лінії може бути не простими, і з характером. Саме такі лінії ми й сьогодні малюватимемо.

    Який характер може бути у ліній? – Такий самий, як і в людей. У когось спокійний, у когось веселий, у когось образливий, у когось забіяка. Спокійна лінія любить тихо полежати, якомога довше поспати. Дбайлива лінія так і норовить когось зачепити або зачепити. А вертлява лінія любить повертатися.

    Щоб нам вдалося намалювати лінії з характером, ми повинні зосередитися на тому характері, який малюємо. Відчути його. І тоді наші руки зможуть змалювати те, що ми відчуваємо.

    Приготуйте листок. На ньому сьогодні з'являться шість ліній.

  • Перша лінія - спокійна-спокійна. (Педагог уповільнює мовлення, каже повільно, плавно). Вона повільно рухається аркушем паперу. Уявіть, відчуйте, дайте руці це намалювати. Цікаво, який колір підійдедля спокійної лінії? (зелений, синій).
  • Діти підбирають колір та малюють спокійну лінію.

  • Друга лінія – весела та радісна!(Бодрий голос). Відчуйте цей настрій! Ця лінія хоче співати, веселитись, танцювати! Яким кольором намалюємо цю лінію? (Червоним, помаранчевим, жовтим). Діти малюють радісну лінію, хто хоче коментує свої малюнки.
  • Третя лінія – хвиляста. Що вона вам нагадує. Який колір підходить для неї? Який у неї настрій (плавний, добрий).
  • Четверта лінія – сумна. Вона погано почувається. Мабуть, захворіла. Яким кольором її зобразити? Який у неї вигляд?
  • П'ята лінія – Зубаста! Характер у неї сильний, рішучий, небезпечний! Це – лінія задира! Від неї краще триматися подалі! Яким кольором ми її зобразимо?
  • Шоста лінія – стрибуча!Вона не стоїть на місці, весь час стрибає, ніби до неї вставлена ​​пружина чи моторчик! Якого вона кольору?

  • Коли всі лінії намальовані, Педагог може обговорити з дітьми їхні малюнки, а потім поставити питання на розвиток уяви:

    1. Що радісна лінія каже спокійною?

    2. Які лінії дружать, а які – не дружать?

    3. Давайте спитаємо хвилясту лінію, чи була вона на морі і з ким там познайомилася.

    4. Чим любить займатися зубна лінія?

    5. Де любить гуляти радісна лінія?

    Постановка казки "Три порося"

    *Додаткове завдання для сильної групи:: розвиток мови, формування уявлень про значущість праці, спільне проживання. Розвиток уміння діяти відповідно до заданої ролі. Розвиток фантазії.

    Матеріали: Музичні інструменти: бубон, барабан, 4 стільці, між якими натягнуті мотузочки. Одна мотузочка відчеплюється від стільця і ​​прикріплюється до стільця за допомогою петельки (Будинок Наф-Нафа)... Два обручі (будиночки Ніф-Ніфа та Нуф-Нуфа).

    Педагог пропонує хлопцям зіграти в казку "Три порося". Він розподіляє роль між дітьми.

    «Жили-були на світі три порося: Ніф-Ніф (кланяється глядачам), Нуф-Нуф (кланяється) та Наф-Наф (кланяється). Все літо вони веселилися в зеленій траві, поки не настала осінь.
    Наф-Наф: - Я весь тремчу від холоду. Ми можемо застудитися. Давайте збудуємо будинок!
    Ніф-Ніф: - Та ну! Небажання! До зими ще далеко.
    Нуф-Нуф: – Ми ще погуляємо!
    Наф-Наф - Тоді я буду один будувати собі будинок. (Наф-Наф будує будинок (передню стіну) з великих м'яких кубиків. Педагог може допомогти йому позначити кути будинку стільцями, а стіни – мотузками).
    Педагог: Поки Наф-Наф працював, брати веселилися Нарешті вони змайстрували собі будиночки. (Поросята кладуть на підлогу обручі та встають у них). Ніф-Ніф із соломи (дитина встає в обруч і піднімає руки "будиночком"). А Нуф-Нуф із гілок і тонких лозин (друга дитина встає в обруч і піднімає руки «будиночком»). А Наф-Наф будував найдовше. Він натягав каміння і тепер неквапливо будував собі надійний, міцний будинок. (Наф-Наф продовжує будувати із великих кубиків).
    Ніф-Ніф і Нуф-Нуф сміялися з нього.
    Ніф-Ніф: Що це ти будуєш?
    Нуф-Нуф: - Це будинок для поросяти чи фортеця?
    Наф-Наф: - Будинок поросяти має бути фортецею!
    Педагог: Поросята так розшумілися, що розбудили вовка, який неподалік
    Вовк (грубим голосом): - Що за шум? (Встає, виглядає з-за стільця, слухає пісню поросят. Поросята співають:
    *** Нам не страшний сірий вовк, ***
    *** Сірий вовк, сірий вовк! ***
    *** Де ти ходиш, дурний вовк, ***
    *** Старий вовк, страшний вовк? ***
    Вовк вискакує і постає перед поросятами. Ніф-Ніф і Нуф-Нуф з вереском розбігаються своїми будиночками (забігають в обручі, піднімають руки будиночком).
    Вовк підходить до будиночка Ніф-Ніфа
    Вовк:(басом) - Зараз же відчини двері! А то я її зламаю!
    Ніф-Ніф:- Ні, не відігрію!
    Вовк:- Зараз я так дуну, що вся твоя хата розлетиться!
    Ніф-Ніф мовчить.
    Вовк дме три рази: "Ф-ф-ф-у-у-у!", "Ф-ф-ф-у-у-у!", "Ф-ф-ф-у-у-у!"
    Після 3 рази Ніф-Ніф опускає ручки, вистрибує з обруча та біжить до Нуф-Нуфа з криками "Ой-ой-ой!".
    Вовк біжить за ним. Зупиняється біля будиночка Нуф-Нуфа. Обидва порося в будиночку.
    Вовк:- Ну, зачекайте ж! Від цього будинку зараз також нічого не залишиться!
    Вовк дме 5 разів. На 5 разів обидва порося вискакують з обруча і біжать до Наф-Нафу в просторий будинок.
    Наф-Наф впускає їх у будинок.
    Вовк стукає у двері. (Педагог зображує це боєм у барабан).
    Наф-Наф (спокійно): - Хто стукає?
    Вовк:- Відкривай!
    Наф-Наф:– І не подумаю!
    Вовк:- Ах так! Ну, тримайтесь!
    (Ніф-Ніф та Нуф-Нуф лягають на підлогу, накривають голову руками і в страху повищують).
    Вовк дме з усієї сили, але результату немає. Будинок стоїть. Тоді вовк дряпає кігтями стіни будинку, але безрезультатно. Тоді він іде, шкутильгаючи, в ліс, загрожуючи дому кулаком. Поросята виходять із будиночка, танцюють та співають:
    *** Хоч півсвіту обійдеш, ***
    *** Обійдеш, обійдеш, ***
    *** Краще вдома не знайдеш, ***
    *** Не знайдеш, не знайдеш, ні! ***

    Прощання

    Прощання педагог організовує на килимі. Діти сідають у коло, беруться за руки і вимовляють:

    Хоч і шкода розходитися,

    Час нам настав попрощатися.

    Ми сюди прийдемо знову

    Займатися та грати.

    Конспект ігрового заняття для дітей ясельної групи (1-ї молодшої групи), тема: «Три порося»

    Цілі:

    Продовжувати вчити дітей уважно слухати казку та дивитися ляльковий театр, емоційно сприймати зміст, співпереживати героям.
    Розширити знання дітей про тваринне свиня.
    Збагатити пасивний та активний словник дітей словами на цю тему.
    Формувати стійке уявлення про колір, кількість, величину, геометричні фігури.
    Вчити дітей відраховувати задану кількість предметів (1 та 3).
    Вдосконалювати навички наклеювання, ліплення, малювання пальчиками.
    Вчити дітей виконувати словесну інструкцію.
    Розвивати зорове та слухове зосередження, дрібну моторику, почуття ритму, координацію рухів

    Обладнання:

    Ляльки для лялькового театру «Три порося».
    Зображене на аркуші паперу схематичне зображення будиночка з геометричних фігур, ці ж геометричні фігури, вирізані з кольорового картону.
    Силуетні зображення поросят з метеликами на грудях різних кольорів. Ліжечка у вигляді кишеньок цих же кольорів.
    Листи фони із зображенням лісу, галявини, доріжок, кольорові зображення вовка, трьох поросят та їхніх будиночків.
    Коригуюча доріжка, пеньки, лава, тунель.
    Картинка із зображенням поросят та свині.
    Аркуші-фони із зображенням корита-годівниці, жовтий пластилін, вирізані зображення поросят, клей.
    Розмальовка "Кукурудза", пальчикові фарби жовтого та зеленого кольорів.
    Солоне тісто червоного кольору. Форма для вирізання печива у вигляді серця.
    Картинка із зображенням двох тарілок, в однієї три порося, в іншої - одна; жолуді.
    Картинка з намальованим кукурудзяним листям різного розміру, кольорові силуети кукурудзяних качанів цих же розмірів.
    Металофони.
    Аудіозаписи: «Їхало порося на світанку», «Нам не страшний сірий вовк».

    Хід заняття:

    Гра-вітання «Наші розумні головки»

    Наші розумні головки
    Думатимуть багато, спритно.
    Вуха слухатимуть,
    Ротик чітко говорити.
    Ручки плескатимуть,
    Ніжки тупатимуть.
    Спинки випрямляються,
    Один одному посміхаємось.

    Ігрова ситуація «Театр»

    Сьогодні ми з вами вирушаємо в театр, розставляйте стільчики і сідайте зручніше. Сьогодні в нашому театрі ви побачите казку «Три порося».

    (Проводиться показ лялькового театру «Три порося»).

    Конструювання «Будиночок для поросяти»

    Діти викладають геометричні фігури на схематичне зображення будиночка цих геометричних фігур.

    Дидактична гра «Уклади поросят у ліжечка»

    Діти вкладають картонні фігурки поросят у кишеньки-ліжечка. Підбираючи відповідні кольори (жовтий метелик у порося - жовте ліжечко).

    Дидактична гра «Розклади казку на зображенні»

    На малюнок фон діти викладають зображення будиночків та поросят. Потім вовка. Здувають будиночки із соломи та з гілочок.

    Динамічна пауза «Їхало порося на світанку»

    Дітям роздають у руки керма і вони проходять-проїжджають дорогою (корегуюча доріжка, між пеньками, лавкою, тунелем) під однойменну пісню.

    Розмова «Хто такі поросята?»

    А хто такі поросята? Чиї вони діти? Поросята – діти своїх батьків. Їхню маму звуть свиня, а тата - кнур. У мами свині буває дуже багато дітей. (Показ картинки). Дітки дуже люблять їсти, тому багато смокчуть маминого молочка. Та й дорослі весь день шукають, щоб їм поїсти. Годують свиней, кнурів і поросят різною їжею, навіть тієї, що не доїли люди.
    Свині, кнури та поросята живуть у спеціальному будиночку – свинарнику. Але люблять виходити на прогулянки. Свині дуже розумні. Добре бачать та відчувають запахи.

    Дидактична гра «Нагодуй поросят жолудями»

    Скільки поросят коштує біля синьої тарілочки? Одне порося. А скільки поросят коштують біля червоної тарілочки? Троє поросят. Нагодуйте поросят жолудями. Одному поросяті покладете в тарілочку один жолудь. А скільки жолудів потрібно. Щоб нагодувати трьох поросят? Потрібно покласти їм у тарілочку три жолуді.

    Образотворча діяльність «Поросята біля годівниці»

    Діти наклеюють поросят на аркуш паперу з намальованою годівницею, потім на площину годівниці наліплюють шматочки жовтого пластиліну – корм для поросят.

    Дидактична вправа «Велика та маленька кукурудза»

    Діти розкладають кукурудзяні качани всередину листя відповідно до величини.

    Малювання пальчиками «Кукурудза»

    Діти залишають точкові відбитки на качані кукурудзи і зафарбовують пальчиком листя.

    Музично-ритмічна вправа «Нам не страшний сірий вовк»

    Діти грають на металофонах під однойменну пісеньку.

    Ліплення «Кулон для мами»

    Незабаром прийде час вітати мам зі святом жінок, тому сьогодні ми почнемо готувати подарунок для мами.

    З солоного тіста червоного кольору діти роблять товстий коржик, вирізають з нього серце (формочкою для печива) і роблю отвір тильною частиною олівця (для ниточки). Серця-кулони залишаються для просихання. Через деякий час на кулони, що просохли, наноситься шар прозорого клею з блискітками, а на самому святі діти вдягають в отвір на кулоні ниточку, батьки допомагають зав'язати вузлик, і після цього кулон подається мамі в подарунок.

    Заняття 39. Читання казки «Три порося»

    Ціль.Розвивати уяву, фантазію, пам'ять дітей.

    Хід заняття

    1. Робота над технікою мови (скоромовки).

    2. Читання казки «Три порося».

    Діти у творчому півкрузі.

    Проводиться дихальна та артикуляційна гімнастика. Педагог знайомить дітей із скоромовкою «Від тупоту копит пил по полю летить». Хлопці повинні спочатку пошепки повільно по складах вимовити текст скоромовки, потім темп вимови прискорюється, але так, щоб були зрозумілі всі слова, що вимовляються.

    Читання казки «Три порося».

    Пе д а г о р. Хлопці, хто з вас знає англійську казку «Три порося»?

    Педагог з виразом читає казку «Три порося» в обробці С. Міхалкова, потім ставить дітям запитання: «Хто з трьох братів – Ніф-Ніф, Нуф-Нуф чи Наф-Наф – вам більше сподобався і чому? А хто вам не сподобався? (Вовк.)

    З книги Вчення із захопленням автора Соловейчик Симон Львович

    Глава 12. Читання 1 За годиною, роботи - година книги. По-різному будується день людини, різні можливості у кожного, немає єдиного порядку для всіх. Десятками подій та пригод наповнюється день, але що б не відбувалося, три події у будь-якому робочому дні обов'язкові та

    З книги Театральна діяльність у дитячому садку. Для занять із дітьми 4-5 років автора Щеткін Анатолій Васильович

    Заняття 5. Читання п'єси Л. Поляк «Ріпка» Мета. Розвивати мовлення дітей; познайомити з віршованим текстом казки «Ріпка».Хід заняття1. Вправи щодо розвитку речи.2. Читання п'єси Л. Поляк «Ріпка» (див. Додаток 1). Педагог розповідає дітям у тому, як утворюється

    З книги Розвиток творчого мислення. Працюємо за казкою автора Шіян Ольга Олександрівна

    Заняття 6. Імпровізація російської народної казки«Ріплення» Мета. Прищеплювати дітям любов до поетичного слова, закріплювати матеріал на тему «Розвиток промови».Хід занятия1. Дихальна гімнастика.2. Імпровізація казки «Ріпка». Діти сидять у творчому півкрузі. Педагог

    З книги Художник є у кожному. Як виховати творчість у дітях автора Кемерон Джулія

    Заняття 40. Репетиція вистави «Три порося» Мета. Формувати чітке, грамотне мовлення; удосконалювати вміння створювати образи з допомогою жестів і міміки.Хід занятия1. Вправи на дихання та артикуляцію. Робота над технікою мови (голосні та приголосні

    З книги Методика раннього розвиткуГлена Домана. Від 0 до 4 років автора Страубе Є. А.

    Заняття 41. Репетиція вистави «Три порося» Мета. Удосконалювати техніку мови, дихання, артикуляцію, голос. Домагатися віри дітей у запропоновані обставини. Хід занятия1. Вправи на дихання, артикуляцію, голос.2. Гра «Ворона».3. Репетиція епізоду «Швидко ми

    З книги 5 методів виховання дітей автора Литвак Михайло Юхимович

    Заняття 42. Репетиція вистави «Три порося» Мета. Закріплювати мізансцени та текст вистави «Три порося».Хід заняття1. Вправа на дихання «Насос».2. Репетиція епізодів «Давайте збудуємо дім» та «Швидко ми збудуємо дім». Діти у творчому півкрузі. Проводиться

    З книги Малюкові видніше. Секрети спокійних батьків автора Соломон Дебора

    Заняття 46. Репетиція вистави «Три порося» Мета. Розвивати уяву, пам'ять дітей; удосконалювати культуру та техніку речи.Хід занятия1. Вправа на дихання та артикуляцію.2. Вправа «Ніф-Ніф, Наф-Наф, Нуф-Нуф».3. Репетиція епізоду вистави «Погоня за

    З книги автора

    Заняття 47. Репетиція вистави «Три порося» Мета. Розвивати уяву, пам'ять; удосконалювати культуру та техніку речи.Хід занятия1. Вправа на техніку мови.2. Репетиція епізоду «Погоня за поросятами».3. Репетиція епізоду «Я всіх поросят з'їм».

    З книги автора

    Заняття 48. Репетиція вистави «Три порося» Мета. Домагатися від дітей вірної, правдоподібної поведінки у пропонованих обставинах. Дихальні та артикуляційні вправи з техніки речи.2. Репетиція песен.3. Репетиція вистави «Три

    З книги автора

    Заняття 66. Вистава «Три порося» Мета. Дати дітям можливість виступити на сцені перед хлопцями інших груп.Хід заняття1. Підготовка учасників вистави до виступу (костюми, реквізит).2. 3. Зустріч глядачів. Вистава «Три порося».4. Підбиття підсумку

    З книги автора

    Читання та перше обговорення казки Перший крок – це знайомство з казкою. Деякі казки дітям давно вже знайомі («Колобок», «Сестриця Оленка» тощо), проте вони з радістю послухають їх ще раз, якщо дорослий зможе створити радість зустрічі зі «знайомими незнайомцями».

    З книги автора

    Читання За всіх часів батьки любили читати дітям та читати разом з дітьми. Давайте озирнемося на власне дитинство: всі ми пам'ятаємо, як нам читали наші улюблені книжки. Саме тоді ми починали розуміти, що слова складаються з літер і самі вчилися читати. Улюблені

    З книги автора

    Читання пропозицій Тепер вам належить зробити ще один нескладний крок і перейти від словосполучень до простих речень. Для цього на основі перших треба скласти другі.

    З книги автора

    Читання книг На цьому етапі малюку належить навчитися читати справжні друковані книги з дрібним друкованим текстом, що містить величезну кількість слів на кожній сторінці.

    З книги автора

    Казки допомагають у вихованні, але є дуже шкідливі казки Справа в тому, що чарівні казки – це казки лише для нас. Ми розуміємо, що чудес нема. Для дітей же казки – справжнісінька реальність, бо діти в перші роки свого життя живуть у казці. А чарівниками є

    З книги автора

    Читання вголос може стати чудовим досвідом спілкування з дитиною, а також сприяти розвитку дитячої мови. Поки малюк все ще пробує предмети на смак, я раджу не давати йому в руки книги, якщо вони не зроблені з тканини або дерева. Безглуздо

    Інна Сокурова
    Конспект НОД з розвитку мови «Три порося»

    Конспект НОД з розвитку мови"Три порося» .

    *Додаткове завдання для сильної групи::

    Вдосконалити граматичний устрій мови(узгоджувати іменники з прикметниками).

    Вчити переказувати казку близько до тексту за допомогою мнемотаблиці.

    Розвиватизв'язкову та монологічну мову.

    Вправляти дітей у вмінні складати пропозиції з прийменниками та спілками.

    Виховувати допитливість, бажання допомогти.

    Розвиватиу дітей психічні процеси: мислення, увага, уява, пам'ять

    Розвиватиу дітей розумову активність, кмітливість, спостережливість, вміння порівнювати, виділяти суттєві ознаки.

    Навчати дітей правильного звуковимови.

    Виховувати у дітей любов до народних та авторських казок.

    Методи та прийоми: бесіда, питання, загадки, розгляд, розповідь.

    Словникова робота:

    Збагачення словника: солома, окріп.

    Активізація словника: лінивий, хоробрий.

    Індивідуальна робота: активізувати малоактивних дітей Настю, Айдаміра, Алідара

    Попередня робота: Розмова "Добро і зло"читання казки "Три порося» .

    Матеріал: магнітна дошка, сюжетні картинки, мнемотаблиця до казки "Три порося» , мольберт, готові серця, папір, клей.

    ХІД ЗАНЯТТЯ

    У:Діти, подивіться, яка красива зелена у нас галявина. Поляна заросла густою зеленою травою. Давайте подемо на траву і дізнаємося, що ж там заховано? По галявині протікає струмок. Обведіть пальчиками зверху струмка та знизу струмка. А тепер спробуємо пальчиками обох рук провести по струмку. Від струмка вглиб рівнини йде стежка. Погуляємо пальчиками стежкою. По краях стежці ростуть ромашки, зірвемо ромашку і понюхаємо. А далі кедр над ним пролітає ворона і каркає. Як?

    По струмку пливе швидкий кораблик. Вдалині видніється дах із трубою. Ймовірно, це будиночок за горою. Вийшла гарна картина.

    - А хочете дізнатися, хто живе у будиночку?

    Д: Так

    У: Тоді відгадайте загадку і ви дізнаєтеся хто там живе

    Носики – круглим п'ятачком

    Хвостики маленьким гачком

    Троє їх і до чого

    Брати дружні схожі

    Відгадайте, без підказки

    Із якої герої казки?

    Д: Три порося.

    У: Значить, у цьому будиночку за горою живуть три порося. А хто пам'ятає, як називається ця казка?

    Д: Три порося.

    У: Як звали поросят у цій казці?

    Д: Ніф-Ніф, Нуф-Нуф, Наф-Наф.

    У: А хто крім поросятще був у цій казці?

    Д: Вовк.

    У: А який вовк був?

    Д: Злий, сердитий, страшний, голодний

    У: Покажіть сердитого вовка з цієї казки А зараз покажіть, як страшно було поросятам. Покажіть, як вони тремтіли. А тепер зобразіть сміливих, радісних поросят.

    Поросята дуже раділи, що прогнали вовка Стали співати та танцювати. Давайте ми з вами поплескаємо і покажемо як раділи поросята. Молодці, хлопці!

    У: Діти, скажіть, будь ласка: Чому поросятавирішили збудувати будиночки?

    Д: Тому що стало холодно, скоро зима

    У: У яку пору року відбувається дія казки?

    Д: Восени

    У: Чому ви так вирішили?

    Д: Тому, що ночі стали холодними, і калюжі з ранку покривалися льодом

    У: Поросятавідразу всі почали будувати будинок?

    Д: Ні.

    У: Хто першим почав будувати будинок?

    Д: Наф - Наф.

    У: З чого будував будинок Наф - Наф?

    Д: Наф – Наф будував будинок із цегли

    У: Наф – Наф побудував будинок швидко?

    Д: Ні.

    У: Що робили Ніф-Ніф і Нуф - Нуф, коли Наф - Наф будував будинок?

    Д: Балувалися, грали, співали пісні

    У: З чого побудував будинок Ніф - Ніф?

    Д: Ніф – Ніф побудував будинок із соломи

    У: Міцний у нього будинок вийшов?

    Д: Ні.

    У: А як ви здогадалися?

    Д: Коли вовк повіяв будиночок Ніф-Ніфа відразу розвалився.

    У: З чого побудував будинок Нуф - Нуф?

    Д: З гілочок.

    У: Міцний вийшов будинок у Нуф - Нуфа?

    Д: Ні.

    У: Як ви здогадались?

    Д: Коли вовк повіяв будинок Нуф-Нуфа. розвалився.

    У: Скажіть, якими за характером були Ніф – Ніф та Нуф – Нуф?

    Д: Ліниві.

    У: А як ви думаєте, що означає слово ліниві?

    Д: Це ті, які не хочуть нічого робити

    У: Молодці, хлопці! А тепер, давайте заспіваємо пісеньку Наф – Нафа:

    Ніякий у світі звір,

    Хитрий звір, страшний звір,

    Не відчинить ці двері,

    Ці двері, ці двері!

    Молодці, діти! Подивіться, діти, яка у мене цікава таблиця. А у цій таблиці живе вся казка "Три порося» . А зараз я розповім вам цю казку по цій таблиці.

    Жили-були на світі три порося. Три брати.

    Усі однакового зросту, кругленькі, рожеві, з однаковими веселими хвостиками.

    Навіть у них імена були схожі. Звали поросят Ніф-Ніф, Нуф-Нуф та Наф-Наф. Все літо вони перекидалися в зеленій траві, грілися на сонечку, ніжилися в калюжах.

    Але настала осінь.

    Пора нам подумати про зиму, - сказав якось Наф-Наф своїм братам, прокинувшись рано-вранці. -Давайте збудуємо будинок і будемо зимувати разом під одним теплим дахом.

    Але його братам не хотілося братися до роботи.

    Встигнеться! До зими далеко. Ми ще погуляємо, - сказав Ніф-Ніф і перекинувся через голову.

    Ну як хочете. Тоді я буду будувати собі будинок сам, - сказав Наф-Наф. - Я не чекатиму вас. І тільки тоді, коли велика калюжа біля дороги почала вранці покриватися тоненькою скоринкою льоду, ліниві брати взялися нарешті за роботу.

    Ніф-Ніф вирішив, що простіше і швидше за все змайструвати будинок із соломи. Ні з ким не порадившись, він так і вчинив. Вже надвечір його хижа була готова.

    Нуф-Нуф неподалік теж будував собі будиночок з гілок і тонких лозин, і до вечора будинок був готовий.

    Наф-Наф уже кілька днів був зайнятий будівництвом. Він натягав каміння, намісив глини і тепер неквапливо будував собі надійний, міцний будинок, у якому можна було б сховатися від вітру, дощу та морозу.

    А два братики в цей час співали та танцювали, а коли ввійшли в ліс, то так розшумілися, що розбудили вовка, що спав під деревом.

    Вовк приготувався до стрибка, клацнув зубами, але поросята раптом схаменулися і, верещачи на весь ліс, кинулися тікати.

    Ніф-Ніф перший добіг до своєї солом'яної хатини і ледве встиг зачинити двері перед носом вовка.

    Зараз же відчини двері! - прогарчав вовк. - А то я так дуну, що весь твій будинок разле-

    Ні, - прохрюкав Ніф-Ніф, - я не відіпру!

    Тоді вовк почав дмухати: "Ф-ф-ф-у-у-у!"

    Вовк ще раз глибоко вдихнув і дунув у другий раз: "Ф-ф-ф-у-у-у!"

    Коли вовк дунув утретє, будинок розлетівся на всі боки.

    Вовк клацнув зубами перед найп'ятачком маленького порося. Але Ніф-Ніф спритно ухилився і побіг до будинку Нуф-Нуфа.

    Щойно встигли брати замкнутися, як почули голос вовка:

    Ну, тепер я з'їм вас обох! Від цього будинку зараз нічого не лишиться!

    І він заходився дмухати. Будинок трохи покосився. Вовк дунув другий, потім третій, потім вчетверте. З даху злітали листя, стіни тремтіли, але будинок все ще стояв.

    І тільки коли вовк дунув уп'яте, будинок захитався і розвалився. В жаху кинулися поросята бігти. Брати мчали до будинку Наф-Нафа.

    Брат впустив їх у хату. Бідні поросята були так наляканіщо нічого не могли сказати. Наф-Наф одразу здогадався, що за ними гнався вовк. Але йому не було чого боятися у своєму кам'яному будинку

    Ах так! Ну, тримайтесь! Тепер я з'їм усіх трьох!

    І вовк втягнув у себе більше повітря і дунув як тільки міг! Але скільки б він не дув, жоден навіть найменший камінь не зрушив з місця.

    Але тут він підняв голову і раптом помітив велику широку трубу на даху.

    Він обережно вліз на дах і поліз у трубу.

    А на вогні стояв великий котел із окропом.

    Чорний, як сажотрус, вовк бовтнувся прямо в окріп.

    Ніколи ще не було так боляче!

    З диким ревом ошпарений вовк вилетів у трубу назад на дах, скотився по ній на землю, перекинувся чотири рази через голову, проїхався на своєму хвості повз замкнені двері і кинувся в ліс.

    З того часу брати почали жити разом, під одним дахом. Діти вам сподобалась казка?

    Д: Так

    У: А зараз діти, хочете пограти?

    Д: Так

    Фізхвилинка:

    Дінь-дон, Дінь-дон.

    Братці будують новий будинок.

    Фарбують стіни, дах, підлогу

    Прибираються кругом.

    Ми до них у гості прийдемо.

    І подарунки принесемо.

    У: Молодці, хлопці! Давайте ми з вами ще раз розповімо казку з цієї цікавої таблиці. Хто хоче розповісти?

    У: Діти, вовк сердитий, страшний, злий і він не знає добрих слів Давайте щоб вовк не був таким, ми скажемо йому добрі слова. З/і «Вовк який?»

    Які добрі слова ви знаєте?

    Д: Гарний, добрий, ласкавий, гарний.

    У: Молодці, діти! А які ввічливі словаВи можете перерахувати вовку?

    Д: Привіт, вибачте, до побачення, будь ласка, ласкаво просимо, вибачте, дякую, всього доброго.

    У: Молодці, діти! А зараз, щоб вовк був ще добрішим, ми зробимо йому подарунок.

    Аплікація «Сердечки для вовка»