Заняття з аплікації овочі в середній групі. Конспект заняття з аплікації «Овочі» у старшій групі. Аплікація на тему овочів та фруктів

Тема: Аплікація «Овочі на тарілці»

Комплекс вправ «Овочі на грядці».

Інтеграція освітніх галузей:«Пізнання»

(конструктивна діяльність), «Художня творчість»

(Аплікація), «Фізична культура», «Соціалізація», «Читання художньої літератури».

Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна.

Цілі:вчити розташовувати предмети відповідно до зразка, вирізати ножицями, стрибати дома двох ногах, однією ногу з просуванням через 4-5 ліній, через 3 предмети (по черзі через кожен).

Заплановані результати: вміє підтримувати розмову, висловлює свою думку; виражає позитивні емоції (цікавість, радість, захоплення) при інсценуванні казки «Ріпка»; активно та доброзичливо взаємодіє з педагогом та однолітками у вирішенні ігрових та пізнавальних завдань.

Матеріали та обладнання:кольоровий папір червоний, помаранчевий, зелений, листи білого паперу, ножиці, клей.

Зміст організованої діяльності дітей

Організаційний момент. Промовлення вірша.

На тарілці – урожай,

Все, що хочеш, вибирай.

Для борщу та для салату.

Мама буде дуже рада!

Аплікація «Овочі на тарілці».

Діти, дотримуючись вказівок вихователя, вирізають із паперу помідор, огірок, моркву та наклеюють на лист у формі тарілки.

Інсценування казки «Ріпка» у рухах.

Вихователь. Посадив дід ріпку (діти сідають). Стала ріпка рости (стрибають, піднімаючись вище та вище). Виросла вона дуже велика (встали на шкарпетки, потяглися, руки через сторони нагору). Стала величезна (руки на пояс, повороти ліворуч – праворуч, 3 рази). Прийшов дід, став ріпку тягнути (нахили вперед - назад). Нічого не виходить, побіг він звати бабку (біг на місці). Стали разом тягнути (руки вперед, униз, 3 рази). Побігли за онукою (біг по колу). А онука із подружками через стрибалку стрибає (стрибки на двох ногах). Внучка зі стрибалкою і поскакала до ріпки (стрибки на одній, то на іншій нозі). Тягнуть - тягнуть (руки перед грудьми, ривками повороти руками в сторони), але не можуть витягнути. Покликали собачку. Собачка поспішає, перестрибує через предмети (розташувати предмети, якими діти по черзі перестрибують на двох ногах). Стали знову ріпку тягнути (нахиляються трохи вперед, руки вперед; потім нахиляються назад, руки через голову тягнуть назад, 3 рази). Стали вони кішку кликати. (По колу зобразити 4-5 ліній (можна стрибками або паличками), через які діти стрибають.) Знову нічого не виходить (руки на поясі, нахили вліво – вправо). Біжить мишка (біг на місці, високо піднімаючи коліна), вхопилася за кішку. Стали розгойдувати ріпку (нахили вліво, рука ліва опускається вниз; потім нахил вправо, правячи рука тягнеться вниз; нахили вперед, руки витягають вперед; нахили назад, руки відводять назад, 3 рази). І витягли ріпку.

Конспект відкритого заняття з аплікації

«Консервування овочів»

Середня група

Цілі:Продовжувати знайомити дітей із предметами круглої та овальної форми.

Завдання:Вчити прийомів наклеювання, намазування клеєм зворотного боку форми, працювати на клейонці, притискати форми до паперу серветкою та всією долонькою. Викликати інтерес до діяльності дорослих при збиранні овочів на городі. Закріплювати знання про овочі, способи їх приготування.

Матеріал:клей, пензлі, серветки, силуети банки, макети овочів, кермо, кролик, розрізні картинки.

Хід заняття:

1. Сюрпризний момент.

Лялька Марина приносить хлопцям у дитячий садок кошик, а що в ньому лежить ми дізнаємося, якщо відгадаємо загадки:

Він зелений-позелений, просто диво,

Він і свіжий і солоний, просто смакота ... (огірок) (колір, форма)

Встав на грядці синьйор, червоний, мов світлофор.

Бачать кози червоний колір - на город дороги немає ... (помідор)

Діти, а як можна назвати ці подарунки разом, одним словом? (овочі)

А де ростуть овочі? (У городі, на дачі, на грядці)

Ми з вами зараз теж поїдемо в город збирати овочі.

  1. Гра «Урожай»

Ми кошики беремо,

Хором пісеньки співаємо:

Урожай збирай

І на зиму запасай ( взялися за руки, ніжки по доріжці, пішли по колу)

Ми хлопці – молодці,

Збираємо огірки,

Помідори та горох,

Урожай у нас непоганий. ( нахили, імітація збору овочів)

Їдемо, їдемо ми додому

На машині вантажний.

Ворота відчиняй,

Їде із поля врожай.

Ой-да відчиняй,

Їде із поля врожай. ( побудувалися за вихователем / водієм / поїхали)

  1. Гра «Розрізні картинки»

Хлопці, поки ми їхали вантажівкою, всі наші овочі перемішалися, давайте їх зберемо і помилуємося, які вони красиві…

(Діти діляться на 2 команди у кожної своє зображення)

4.Виготовлення аплікації «Консервування овочів»

Пальчикова гімнастика «Овочі»

У дівчинки Мариночки овочі в кошику.

(Скласти долоні «кошиком»)

Ось пузатий кабачок поклала на бочок, Перець і морквину поклала вправно. Помідори та огірок. (Згинати пальчики, починаючи з великого)

Ось, Марина – молодець. (Показати великий палець)

  1. Виконання роботи.

Звернути увагу на техніку виконання роботи: користуватися серветкою для видалення надлишків клею, клей наносити на виворітний бік шаблону за допомогою пензлика…)

  1. Підбиття підсумків. Всі банки виставляються на полиці в комору (на дошку прикріплюємо на магніти). Діти радіють, що вийшов великий запас овочів, вистачить усім спробувати: і татам, і мамам і діткам».

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад

Центр розвитку дитини - дитячий садок № 18 «Джерельце»

Муніципальний дошкільний навчальний заклад Дитячий садок № 1

«Райдуга» міського округу Власиха

Конспект

заняття з аплікації

на тему: «Овочі на тарілці»

(Для дітей старшої групи)

підготувала вихователь

Калмикова Юлія Вікторівна

п. Власиха,

2016

1. Мета заняття : створення аплікації «Овочі на тарілці»

2. Завдання:

    Повторити назви овочів та фруктів

    Тренуватися вирізати круглі та овальні форми з квадратів та прямокутників, плавно зрізуючи кути

    Поєднувати елементи композиції за кольором, розміром, формою

    Розвивати координацію рухів обох рук.

    Закріплювати вміння акуратно наклеювати зображення.

3. Тип заняття : заняття – творчість

4. Форма заняття : індивідуальна, групова.

5. Тривалість : 20 хв.

6. Учасники: вихователь, діти старшої групи.

7. Вік учнів: 5-6 років.

8. Обладнання та матеріали:

Муляжі овочів на таці, макет тарілки на прямокутній основі, кольорові заготовки квадратної та прямокутної форми ножиці, клей, пензлик клейовий, клейонка, піднос.

9. Попередня підготовка:

10. Методи та прийоми роботи з дітьми:

Практичні: вирізування, наклеювання.

Наочні: розгляд муляжів овочів.

Словесні: розгадування загадок.

11. Структура заняття:

Етап заняття

Зміст

Час

Організаційний момент.

Спілкування. Викликати інтерес до майбутньої діяльності.

3 хв.

Основна частина.

Активне засвоєння, закріплення знань, умінь.

12 хв.

Заключна частина.

Пожвавлення емоцій.

Аналіз дитячих робіт.

Розвивати мовну активність за допомогою діалогу та відповідей на запитання.

5 хв.

12. Хід заняття

Етапи

діяльності

Дії вихователя

Діяльність дітей

Мотиваційно-

спонукальний

Приносить тацю з овочами, розкладає овочі.

натарілці -урожай ,

Все, що хочеш, вибирай.

Для борщу та для салату.

Мама буде дуже рада

Діти з цікавістю спостерігають за діями вихователя

Організаційно-пошуковий

Пропонує розглянути овочі, запитує про їхню форму, колір.

На городі.

За таємничими законами, незрозумілими досі,

Огірок росте зеленим, поруч червоним помідором.

Баклажани сині поруч із жовтою динею.

А земля-чорна-чорна, а земля для всіх одна.

Загадує загадки

Наші поросятки виросли на грядці,

До сонечка бочком, хвостики гачком.

Ці поросята граються з нами в хованки.

(Огірки)

Цейовоч швидко дуже

Розгадаємо між іншим.

Він щікастий, червоний, гладкий,

Він росте у всіх на грядці.

Поклади його на сонце.

Він дозріє біля вікна,

Цей товстенький сеньйор

Усім відомий.(Помідор)

Загадки з грядки

Листя зібране в качан

На городі у селян.

Без неї у щах не густо.

Як звати її? (Капуста)

Взяли ми її одяг,

У діжках тепер не порожньо.

У них закваситься... (капуста)

Під землею живуть родини,

Поливаємо їх із лійки.

І Поліну, і Антошку

Покличмо копати... (картоплю)

Ох, наплачемо ми з ним,

Якщо почистити захочемо.

Але від ста недуг

Нас вилікує гіркий... (цибуля)

Він на грядці виростає,

Нікого не кривдить.

Ну, а плачуть всі довкола,

Бо чистять... (цибуля)

Голова, а зверху ус.

Ні, не солодкий він на смак.

Прибігли з усіх ніг

Ми до обіду рвати... (часник)

На кавун схожа -

Теж товстошкіра.

До сукні жовтої звикла,

Гріється на сонці... (гарбуз)

Цей овоч гарбузові брат -

Теж на вигляд товстий.

Ліг під лист на бочок

Між грядок... (кабачок)

Ці міцні хлопці

У листі ховаються на грядці.

Лежебоки-близнюки

Зеленіють... (огірки)

Лезуть по мотузці

Брати з грядки-гірочки.

Ці брати - близнюки,

А звуть їх... (огірки)

Він у теплиці влітку жив,

З жарким сонечком дружив.

З ним веселощі і запал.

Це – червоний... (помідор)

Влітку, не боячись спеки,

Зріли червоні кулі.

Зріли як на підбір.

Що це за овоч? (Помідор)

У красеня-товстуна

Яскраво-червоні боки.

У капелюсі з хвостиком синьйор -

Круглий стиглий... (помідор)

Жовтий м'ячик у землю вріс,

Зверху лише зелений хвіст.

Тримається за грядку міцно

Круглий овоч. Це... (ріпка)

Розколовся старий будинок:

Було мало місця у ньому.

Усі мешканці стривожені.

Хто вони? (Горошини)

Зростають на грядці ялинки,

Не колють їхні голочки.

У землі захований спритно

Їх корінець... (морква)

Під землею підростала,

Круглою та бордовою стала.

Під дощем на грядці мокла

І потрапила до борщу до нас... (буряк)

Пропонує дітям скласти композицію на блюді овочів – дари осені.

Розповідає про прийоми вирізування овочів.

Діти, а що нам потрібно зробити аплікацію? (ножиці, папір білий та кольоровий, клей). Діти знають, де це знаходиться, самостійно беруть клей, там же знаходять приготований папір. Ножиці роздає вихователь, коли всі сидять за столами, нагадуючи про техніку безпеки.

На яку фігуру схожий огірок? (Прямокутник). Якого кольору він? (зеленого). Беремо зелений прямокутник, вирізаємо огірок, шляхом обрізання куточків як вихователь (показ). Наклеюємо на «тарілку».

На яку фігуру схожий помідор? (Квадрат). Якого кольору він? (зеленого, поки що не стиглий, а стиглий - червоного). Беремо червоний квадрат, вирізаємо помідор, шляхом обрізання куточків як вихователь (показ). Наклеюємо на «тарілку».

Під час роботи і вихователь підходить та допомагає дітям, хвалить за хорошу роботу, підказує, як потрібно зробити.

Розглядають овочі, відповідають на запитання –

помідор нагадує кулю, огірок – на овал.

Слухають вірші

Діти відгадують

Уважно слухають вихователя.

Самостійна робота.

Вирізують овочі та складають композиції.

Рефлексивно – коригуючий

Організовує виставку робіт.

Про що ми сьогодні говорили.

Що ви зобразили на аплікації?

Похвалити за хорошу роботу, помилуватись виконаною аплікацією.

Розставляють свої роботи, обирають ті, що найбільше сподобалися.

Очікуваний результат:

Знати: геометричні форми, зіставляти зображення з природою.

Мати: уявлення про спосіб вирізування – заокруглення.

Вміти: вирізувати кулю – помідор; овал – огірок;

Список використаної літератури

1. Зіміна О.М.Теорія та методика музичного виховання дітей дошкільного віку. - М.: ТЦ Сфера, 2010.

2. Звєрєва О.Л., Кротова Т.В., Ганічева О.М.Сімейна педагогіка та домашнє виховання дітей раннього та дошкільного віку. - М.: ТЦ "Сфера", 2009.

3. Капранова В.А. Історія педагогіки. - М.: Академія, 2005.

4. Куцакова Л.В.Конструювання та ручна праця у дитячому садку. - М.: Мозаїка-Синтез, 2008.

5. Комарова Т.С. «Заняття з образотворчої діяльності у підготовчій до школи групі дитячого садка». Мозаїка-Синтез. 2011р.

6. Програма виховання та навчання у дитячому садку за редакцією М.А. Васильєвої, В.В. Гербової, Т.С.Комарової. - 3-тє вид., Випр. та дод. - М. Мозаїка - Синтез. 2005 р.

7. Швайко Г.С. «Заняття з образотворчої діяльності у дитячому садку. Підготовча до школи група: програма, конспекти. Посібник для освітян дошкільних закладів». М. Гуманітарний вид. центр ВЛАДОС. 2000р.

НОД з ГО «Художня творчість». Аплікація «Огірки та помідори лежать на тарілці» у старшій групі «Бджілка». Вихователь Кривенченко С.О.

Програмний зміст : закріпити вміння розрізняти овочі; продовжувати відпрацьовувати вміння предмети круглої та овальної форми з паперу у вигляді квадратів і прямокутників, зрізуючи кути способом закруглення; розвивати вміння акуратно наклеювати зображення.

Матеріал:загадки, вірші, муляжі овочів, коло білого паперу; заготовки із кольорового паперу для вирізування овочів.

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Художня творчість»,

Хід.

1. Організаційний момент.

Загадка: Там морквина, там капуста, там полуничкою пахне смачно.

І цапа туди, друзі, нам ніяк пускати не можна. (город.)

Правильно, це город. У кого, хлопці, є город? Що вирощує ваша родина на городах? Діти, а які ви знаєте овочі? (відповіді дітей.) Ми з вами отруїмося до цих овочів у гості, щоб пізнати деякі секрети їх зростання, використання людиною в їжу, і, звичайно ж, дізнаємося про лікувальні та поживні якості цих овочевих культур.

2. Читання вірша ній.

На городі.

За таємничими законами, незрозумілими досі,

Огірок росте зеленим, поруч червоним помідором.

Баклажани сині поруч із жовтою динею.

А земля-чорна-чорна, а земля для всіх одна.

О. Бундур

Огородники.

Як без нашої допомоги не народяться овочі.

Тільки-но прийшла весна, ми садимо насіння.

Ось який город! Дивується народ.

Землю гріло сонечко, проростало зернятко

Огірки, морква та цибуля з землі полізли раптом.

Ось який город! Дивується народ. Л.Некрасов

Хлопці, ми з вами вирушимо в подорож до казкової городньої країни, в якій овочі будуть вам розповідати найцікавіші історії про їх пригоди.

3. Відгадування загадок:

1.Його зубчики їдять у сирому вигляді, додають при засолюванні помідорів та огірків. (Часник.)

2.Наші поросята виросли на грядці,

До сонечка бочком, хвостики гачком.

Ці поросята грають снами в хованки. (огірки.)

3. Як на нашій грядці виросли загадки-

Соковиті та великі, ось такі круглі.

Влітку зеленіють, до осені червоніють. (Помідори.)

4. Фізмінка «Коники».

Піднімайте плічка, стрибайте, коники,

Стриб-скок, стриб-скок, сіли, травку покушаємо,

Тишу послухаємо. Тихіше тихіше. Високо стрибай на шкарпетках легко.

5. Аплікація.

Педагог пропонує розглянути овочі, запитує про форму овочів, уточнює прийоми вирізування: з квадрата – помідори, прямокутника огірки. Діти розповідають про порядок виконання аплікації та приступають до роботи.

6. Підсумок заняття.

Про що ми сьогодні говорили.

Що ви зобразили на аплікації?

Збираючись виконувати аплікацію «Овочі»спочатку подумаємо - яка у нас буде основна мета. У мене так-розвиток рук та окоміра у дітей, значить не в тому справа, щоб вірші про овочі скандувати або особливості їхнього вирощування пояснювати дітям. Я наголошую на . Більшість овочів мають округлу форму – скористаємося цим, щоб потренуватися у штрихуванні по дузі та по колу. А потім ще й вирізати розфарбовані овочі – навички за контуром.

А ось що потім? Навіщо нам купа вирізаних овочів?

А ось навіщо – ми щи зваримо. Або того кращого – борщ! Зробимо аплікацію суп. Відмінний план є за що боротися.

Аплікація овочі в супі

Цього року я проводила заняття з теми «розмальовки овочі для супу» і з дошкільнятами та першокласниками – всім дуже сподобалося. Діти прямо з ентузіазмом поповнювали запаси овочів.

Починаємо з. Я розумію, що горох кладуть у суп очищеним, і картоплю теж, але в умовному вимірі наших розмальовок ми чистити та різати паперові овочі не станемо, а зваримо як є. Отже, розфарбували та вирізали горох, руку розім'яли та згадали, як це штрихувати по колу. Тепер – помідор. Тобто не всі овочі я даю відразу, а саме по черзі – виконав правильно одне завдання – отримуй наступне. Поки штрихували помідор, рука від кругової штрихування втомилася – наступною буде морква – її фарбуємо вздовж.

Потім пара картоплин - штрихування по нерівному овалу:

Розмальовки картопля я малюю на коричневому обгортковому папері, дофарбувати потрібно зовсім небагато і це-то і складно.

І апофеоз-капуста!

Забарвлення капустая винайшла тільки цього року і прямо скажу - діти всі рвуться отримати великий врожайний качан.

Поки вони фарбують та вирізають, я підходжу і кожному в альбомі малюю контур каструлі. Тепер можна подумати над композицією – спочатку просто складемо овочі не наклеюючи. Я пропоную починати шарами - спочатку по дну, потім вище, а не безсистемно - вразки.

Розфарбуємо лавровий лист

Деякі учні навіть примудряються красиво поєднувати забарвлення овочів – щоб поряд були різні, що незливаються за кольором. Якщо залишається багато місця - будь ласка - лавровий лист (згадаймо правильне штрихування по ), додамо гриби - я, як переконана вегетаріанка, пропоную надати ситності супу не м'ясом, а грибами.