Урок дружби читання оповідання м плацковського. Розробка уроку з позакласного читання М.Пляцковський "Урок дружби". Як дві лисиці нору ділили — Пляцковський М.С.

Урок позакласного читання у 1 класі.

Тема: Михайло Пляцковський "Урок дружби".

Мета уроку : формувати навички виразного, швидкого, правильного читання, докладно переказувати; розвивати логічне мислення та увагу; виховувати щедрість, вміння визнавати та виправляти власні помилки.

Матеріали та обладнання: телевізор та відеомагнітофон; магнітофон; магнітофонний запис Ванесси Мей, відеозапис мультфільму «Хоробрий заєць»; таблиці у розвиток уваги; малюнок «Птахи»; текст казки Пляцковського "Урок дружби" для кожного учня; малюнок 3 горобців: у одного – чорний хвостик та чорний дзьобик, у другого – чорний хвостик та коричневий дзьобик, у третього – коричневий дзьобик та коричневий хвостик; пташки, виконані у техніці «Оригамі» у кожного учня.

    Оргмомент.

Психологічний настрій:

- Сонячний зайчик заглянув вам у вічі. Він побіг далі по обличчю. Ніжно погладьте його долонями на лобі, носі, ротику, щічках, підборідді, акуратно погладжуйте, щоб не злякати, погладжуйте голову, шию, животик, руки, ноги. Він забрався за комір - погладьте його і там. Він не бешкетник, він любить і пестить вас. А ви погладьте його і потоваришуйте з ним. Усміхніться йому.

    Перевірка домашнього завдання. Д.М. Мамин - Сибіряк «Казка про хороброго зайця – Довгі Вуха, Косі очі, Короткий хвіст».

Згадайте казку, яку ми читали на минулому уроці, і скажіть, які зайві слова?

Як називається ця казка? Як коротше можна назвати цю казку?

А тепер давайте спробуємо озвучити мультфільм, який так і називається «Хоробрий заєць» і створений за цією казкою.

Як розпочинається казка?

Переказ дітей із опорою на мультфільм (звук вимкнено).

    Робота над новим матеріалом М.Пляцковський «Урок дружби».

Сьогодні на уроці ми познайомимося із казкою Михайла Пляцковського. А ось про кого ця казка і як вона називається, ви дізнаєтесь, виконавши кілька завдань – підказок.

наню нью? наню нью.

на нюнью? на нюнью.

На ню нью? На ню нью.

Як ви вважаєте, хто може видавати такі звуки? (Птахи).

Б) Подивіться на картинку та скажіть, яких птахів ви бачите. А яких птахів на картинці найбільше? Скільки горобців намальовано? Наша сьогоднішня казка про дві горобці.

А) Як їх звали, ви дізнаєтеся, розшифрувавши запис.

Отже, тепер ми знаємо, що ця казка про дві горобці, яких звали Чик і Чирік.

    Читання вчителем казки "Урок дружби".

Жили два горобці: Чік і Чірік. Якось Чіку прийшла посилка від бабусі. Цілий ящик пшона. Але Чік про це ні слова не сказав своєму приятелю.

"Якщо я пшоно роздавати буду, то собі нічого не залишиться", - подумав він. Так і склевав усі зернятка один. А коли ящик викидав, то кілька зерняток все ж таки прокидалося на землю.

Знайшов ці зернятка Чірік, зібрав у пакетик акуратно і полетів до свого приятеля Чіка.
- Привіт, Чік! Я сьогодні знайшов д їсять зернят пшона. Давай їх порівну розділимо і склюємо.

Не треба... Навіщо?.. - почав відмахуватись крильцями Чік. - Ти знайшов – ти і їж!

Але ж ми з тобою друзі, - сказав Чирик. - А друзі все повинні ділити навпіл. Хіба не так?

Ти, мабуть, маєш рацію, - відповів Чік. Йому стало дуже соромно. Адже він сам склював цілий ящик пшона і не поділився з другом, не дав йому жодного зернятка. А зараз відмовитися від подарунка приятеля це означає образити його. Взяв Чік п'ять зернят і сказав:

Дякую тобі, Чірік! І за зернята, і за урок... дружби...


    Розмова про враження про казку.

Чи сподобалася вам казка?

Кажуть, що казка – брехня, та нею натяк – добрим молодцям урок. Чому вчить казка?

Як можна назвати казку?

6. Підготовка до читання казки. Читання по колу.

7. Читання казки ланцюжком.Діти читають текст за одним реченням.

8. Робота над технікою читання:

Розвиток швидкості читання:

а ) читання через слово;

Жили горобці: і. Якось прийшла від. Цілий пшона. Чик цьому слівця сказав приятелю.

я роздавати, то нічого залишиться, – він. Так склював зернятка. А ящик, то зерняток на. І т.д.

б ) читання лише другої половинки слів;

ли ва обья: ик і рик. щоразу йшла іграшка гармати. лий ік ієна. о ік об ом і ечка е зал йому теля.

чи я іно ава ду, то бе його не нет», - пригадав він. ак і вал сішки ін.

в) читання рядків навпаки.

Чирик і Чік горобця два жили. І т.д.

Розвитку правильності читання:

а) читання тексту казки пошепки;

Б) читання казки зі звичайною гучністю;

В) читання казки голосно.

9. Виразне читання казки.

10. Поряд із пропозиціями, які відповідають змісту тексту, постав знак + або - .

Чірік отримав посилку.

Бабуся надіслала посилку Чіку.

У посилці були яблука

Чік одразу поділився з Чіріком.

Чирик зібрав зернятка в пакетик і полетів до Чіка.

Чірік був жадібним.

Чику стало соромно.

Перевірка виконаного завдання. Поставте собі оцінку.

12. Логічне завдання: Подумай та напиши імена кожного з горобців.

У Чіка і Чіріка коричневі хвостики, у Піка і Чіріка чорні дзьобики.

13. Підготовка та читання за ролями.

Читання з ролей учнями.

14. Аналіз казки.

Хто вам сподобався більше Чик чи Чирік? Чому? А що хорошого ти помітив у Чіці, незважаючи на його неправильний вчинок? Як вчинив Чирік? Яка якість характеру у нього виявилася?

15. Робота над моральним поняттям «Щедрість»

Як ви знаєте слово щедрість?

Бути щедрим – означає вміти дарувати, віддавати людям те, чим ти дорожиш, віддавати, не думаючи про нагороду, похвалу або про дар у відповідь. Це означає, віддавати без огляду, всією душею прагнути допомогти тим, хто потребує допомоги і заслуговує на неї.

Емоційний настрій.

Учні, заплющивши очі, повторюють за вчителем слова настрою.

Я щедрий. Я завжди поділяюся з друзями. Я дарую безповоротно і з радістю. Я знаю, що щедрість як сонце освітлює душу.

Тест «Чи є щедрою людина, яка…?»

Вчитель читає твердження, а діти, у разі згоди, піднімають руки вгору, у разі незгоди – опускають.

А) завжди ділиться всім, що має

Б) радіє, коли робить подарунки

В) зауважує, що комусь потрібна допомога та допомагає

Г) роблячи подарунки, чекає на щось натомість

Д) завжди нагадує, що комусь щось подарував

Е) не скупиться.

16. Підсумок уроку.

Чому вас навчила казка «Урок дружби»?

Що б ви хотіли сказати чи побажати Чіку?

Що б ви хотіли сказати чи побажати Чиріку?

Що ти хотів би побажати своїм друзям?

Що ти хотів би побажати гостям на нашому уроці? Візьміть пташку, напишіть на ній побажання та подаруйте нашим гостям. Урок завершено. (під музику)

Урок літературного читання

Тема: М.С. Пляцьківський «Урок дружби».

Цілі:

Ознайомити із твором М.С. Пляцковського «Урок дружби»;

- сприяти розвитку навичок виразного та усвідомленого читання;

- сприяти вдосконаленню умінь орієнтуватися у тексті;

- створити умови для розвитку вміння порівнювати вчинки героїв, узагальнювати, робитивисновки;

Розвивати творчі здібності;

- виховувати почуття взаімопомочі, дружньоевідношенняедруг до друга.

Обладнання: підручник, картки з частиною прислів'їв, запис пісні «Справжній друг».

Хід уроку

I . Організаційний момент.

До школи миприйшли ( вчитися) ,

Не лінуватися, а ( працювати) .

Слухаючить все ( уважно) .

II . Актуалізація.

1.Робота над загадкою:

Розгадайте загадку і ви дізнаєтеся, про що йтиметься на нашому уроці:

Радість ділить він зі мною,
За мене завжди горою.
Якщо біда трапиться раптом,
Мені допоможе вірний...(друг)

2. Асоціативний кущ "Друг"

Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово «друг»?

(Допомога, довіра, відданість, порозуміння, вірність).

У тлумачному словнику значення слова «друг» пояснюється так:

Друг – це людина, пов'язана з кимось близькими добрими стосунками, взаємною симпатією, що ґрунтується на взаєморозумінні.

4. Перевірка домашнього завдання.

Який текст ми читали з вами на минулому уроці? Назвіть автора та назву.

III . Ознайомлення з темою та цілями уроку.

Сьогодні ми з вами познайомимося із твором М.Пляцковського. Назва складається із двох слів. Перше слово трактується так:

* Навчальний час, проміжок часу, встановлений для проведення навчального заняття - Урок

Значення другого слова таке:

* Відносини між людьми, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів Дружба

Поєднаємо два слова та отримаємо назву"Урок дружби".

Як ви думаєте, про що йтиметься у новому творі? (Відповіді дітей: про урок, про дружбу, про правила дружби ...)

IV . Сприйняття нового навчального матеріалу.

1. Первинне читання казки вчителем. Бесіда

- Сподобався твір? Чим воно вам сподобалося?

Додо якого жанру належить твір? (казка) Доведіть це (тварини розмовляють).

- Хто головні герої твору? (горобці Чік і Чірік)

- Як можна охарактеризувати героїв? Які вони? (Відповіді дітей)

Фізмінка «Як живеш?»

Як живеш? - Ось так!

А пливеш? - Ось так!

Як біжиш? - Ось так!

Вдалину дивишся? - Ось так!

Чекаєш на обід? - Ось так!

Махаєш услід? - Ось так!

Вранці спиш? - Ось так!

А пустуєш? - Ось так!

2. Читання казки дітьми. Бесіда щодо змісту прочитаного.

- А зараз читаємоказкупо ланцюжку

Хлопці,чимжукладається Урок дружби»?

- Кого можна вважати справжнім другом та чому?( Чирика. Він поділився з другом.)

- Чому вчить ця казка? ( Говорити правду, думати про товаришів, завжди ділитися.)

- Чи зрозумів Чік свою помилку? ( Так зрозумів)

- Знайдіть у казці слова, що доводятьце (уривок із тексту: Взяв Чік п'ять зернят і сказав:

Дякую тобі, Чірік! І за зернятка, і за урок… дружби!

- А чи є у вас у класі друзі? (Відповіді дітей)

За що ви називаєте другом (відповіді дітей)

- Чи траплялося з вами таке, як із героями цієї казки? (Відповіді дітей)

3. Вправа "Наведи порядок" (робота з деформованим текстом).

Їм завжди добре разом.

Сема та Слава – друзі.

Сема вчить Славу грати у шашки.

Вони завжди допомагають одне одному.

Який заголовок можна підібрати до тексту?

4.Творче завдання (робота у парах).

- У вас на партах лежать закінчення прислів'їв про дружбу. Прочитайте їх уважно. Я зараз читатиму початок прислів'їв, а ви спробуйте здогадатися, у якої пари її продовження:

(Спочатку діти в парах вивчають прислів'я, а потім вчитель читає початок прислів'їв, а її закінчення і зачитує та пара, у якої знайшлося продовження).

Сам гинь, …а товариша виручай

Старий друг краще нових двох.

Не май сто карбованців, …а май сто друзів.

Нема друга – шукай, …а знайшов – береги.

Один за всіх, …все за одного.

Друзі пізнаються в біді.

Міцну дружбу ... і сокирою не розрубаєш.

Один в полі не воїн.

Нових друзів наживай, …а старих не губи!

На друга сподівайся, … а сам не поганяй.

Треба пуд солі разом з'їсти, щоб друга дізнатися.

Людина без друзів, …що дерево безкореневе.

Легко друзів знайти, ... та важко зберегти.

Дружба, що скло: …зламаєш – не полагодиш.

5. Творча робота «Дерево дружби» (робота у групах).

Хлопці, як ви вважаєте, а чи може дружба розпастись? З яких причин це може статися?

Я пропоную вам відкрити секрети дружби, записавши їх на листочках (кожна група записує своє правило і зміцнює листочок на дерево).

*Не обзивай і не принижуй друга.

*Допомагай другові в біді.

*Не обманюй друга, будь з ним чесним.

*Не віддавай свого друга.

*Вмій визнати помилки та помиритися з другом.

*Вмій поступитися другові.

*Будь уважним до свого друга.

Дотримуючись цих правил, я думаю, ви ніколи не втратите друга.

V . Підсумок

Наша сьогоднішня розмова про дружбу закінчена.Ви всі сьогодні чудово працювали, показали свою грамотність, уміння дружно працювати.

- З яким твором пізнокомилися? ( «Урок дружби» Михайла Пляцковського)

- Чого навчилися з прикладу героїв казки? (Відповіді дітей)

VI . Домашнє завдання: читати казку, навести свій приклад уроку дружби

Віра Ворончихіна
Безпосередньо-освітня діяльність із читання художньої літератури. Читання оповідання М. Пляцковського «Урок дружби»

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», « Читання художньої літератури» , «Музика», "Фізична культура", « Художня творчість» .

Види дитячої діяльності: ігрова, продуктивна, комунікативна, пізнавально-дослідницька, сприйняття художньої літератури.

Цілі: познайомити із твором М. Пляцковського; вчити оцінювати вчинки літературнихгероїв з морального погляду; розвивати вміння за допомогою міміки створювати виразні образи; формування навички малювання контуру предмета простим олівцем із легким натиском.

Заплановані результати: розрізняє жанри літературних творів; переказує зміст оповідання; емоційно реагує на літературний твір, співпереживає героям оповідання.

Матеріали та обладнання: портрет М. Пляцковського, картинка горобця, маска горобця, олівці, завдання на аркуші паперу, пісня «Посмішка», магнітофон.

1. Організаційний момент.

Наші вушка на маківці

Очі широко відкриті

Слухаємо, запам'ятовуємо

Ні хвилини, ні втрачаємо.

До нас сьогодні прийшли гості, давайте привітаємось з ними (Вітаю).

Відгадайте загадку, і ви дізнаєтесь, хто ще буде у нас у гостях.

Маленький хлопчик

У сірому вірмені

По дворах шастає,

Крихітки збирає.

Як ви здогадалися, що це горобець?

Що таке армячішка? (Вірменець зменшувальний від армяк - верхній одяг, каптан з грубої, вовняної тканини)

Повторіть за мною чистомовку не поспішаючи в повільному темпі, пошепки (щоб не злякати горобця).

Цоцу- ця – птах, ланцюг, яйце, вівця.

Ло-ли-ла - холоднеча, крижини, лід, скеля.

По-пи-па - оперення, пух, стопа.

Том, посуд, тост, хода.

Мак, бак, знак, костюми, кнопки.

Слухати, не літати, кататися,

Танцювати, плисти, задиратися.

2. Читання твору М. Пляцковського« Урок дружби» .

(Показ портрета М.А. Пляцковського.)

Михайло Спартакович Пляцьківський- Відомий поет-пісняр. Багато пісень поет написав для дітей "Посмішка", а ще писав казки та оповідання.

Аналіз оповідання з питань:

1. Назвіть головних героїв оповідання? (Чік та Чірік)

2. Хто отримав посилку від бабусі? (Чік)

3. Що надіслала бабуся? (Пшона)

4. Як вчинив Чік із пшоном? ( «Якщо я пшоно роздавати буду, то собі нічого не залишиться»- подумав він. Так і склевав усі зернятка один)

5. Що можна сказати про Чиріка? Який він? (Знайшов зернятка Чирик, зібрав у пакетик акуратно і полетів до свого приятеля Чіка. Добрий, дбайливий.)

6. Яке почуття відчуває Чик у оповіданні? Чому? (Сором)

7. Як виглядає людина, якій соромно (показ дітьми, відвернута голова, очі опущені)

8. Як ви думайте, чи зрозумів Чік свою помилку?

9. Чому розповідь називається урок дружби?

10. Про що цей оповідання?

11. Чи можна назвати Чіка та Чіріка друзями?

12. Які незрозуміліслова ви зустріли в оповіданні? (пшоно - крупа, посилка - річ, яку посилають в упаковці, урок- Заняття або домашнє завдання або якщо людина чомусь навчився він теж отримав урок, оповідання– невеликий твір у якому про – чимось чи про - кому то говориться, ми дізнаємося щось нове.

13. Як називається оповідання, який ми прочитали?

3. Фізкультхвилинка «Горобці»

Хлопці, а зараз ми пограємось.

Що ви знаєте про горобців?

Що вони вміють робити? (стрибати, махати крилами, цвірінькати, літати, клювати)

1, 2, 3 ви теж горобці, а я мама горобця.

Мама горобця кличе своїх дітей:

До мене мої горобці, летіть швидше!

З вами ми сьогодні вчимося літати!

Скоріше навколо вставайте і починатимемо!

Побудова кругом, ходьба з характерними рухами рук - "помахування крильцями" (Мама горобця показує рух і відходить убік.)

Вихователь: Заснула мама горобця, а горобцям цього і треба, розправили крильця і ​​розлетілися хто куди (ходьба в розсипну) .

Горобця прокидається:

чік-чірик, чик-чірик

Що за шум! що за крик!

У коло швидше ставайте

І знову літати вчитеся (гра повторюється).

Задрімала всього на хвилинку,

А горобці розшумілися не на жарт,

Буду суворо, я тепер стежитиму за вами, щоб слухняними росли горобцями!

1, 2, 3 знову стали ми дітьми.

4. Гра «Що сховалося на аркуші»

Горобець просить допомоги у хлопців, ні як йому не розібрати, що намальовано на аркуші.

Від головної червоної точки з'єднати однією не уривчастою лінією всі точки, вийде контур предмета. Придумати та домалювати деталі, частини предмета, на що схоже. Заповнити малюнок, не виходячи за контур (нагадати правила штрихування, перед роботою провести пальчикову гімнастику).

5. Гра «Доскажи пропозицію».

Розгляд дитячих робіт. (Можливі варіанти дитячих робіт: матрьошка, лампочка, сніговик, груша і т. д.)

Складання речень.

Вихователь: - У мене апетитна груша. А що у Вані (Вислухати відповіді дітей)

А що можна робити із грушею? (з'їсти)

Послухайте вірш С. Махоніна «Груша»

Чому потрібно ділитися із хлопцями? (Якщо ви діліться і з вами поділятьсящоб не було соромно, щоб не залишитися без друзів, без друзів людині жити важко, нудно, самотньо.

Запропонувати хлопцям почастувати горобця грушею.

Будь ласка, горобець, пригощайся грушею! (Скласти роботи на стіл)

А ще ми запрошуємо вас з другом на нашу ділянку, у пташиній їдальні ви знайдете пшона, насіння, хлібних крихт.

Висновок: Горобець зрозумів, як потрібно поводитися з друзями: ділитися, грати разом, не ображати, інакше можна залишитися без друзів

6. Слухання пісні «Посмішка»М. Пляцьківський

М. Пляцковський писав оповідання, казки, а ще пісні. Послухаємо пісню «Посмішка»і покажемо нашим гостям як ми вміємо дружно танцювати.

7. Рефлексія.

Чим ми сьогодні займалися? Що нового ви дізналися?

Що вам сподобалось? Який у вас настрій?

Горобець полетів до своїх друзів, та й нам час до хлопців.

Урок дружби

Жили два горобці: Чік і Чірік.
Якось Чіку прийшла посилка від бабусі. Цілий ящик пшона. Але Чік про це ні слова не сказав своєму приятелю. "Якщо я пшоно роздавати буду, то собі нічого не залишиться", - подумав він. Так і склевав усі зернятка один. А коли ящик викидав, то кілька зерняток все ж таки прокидалося на землю. Знайшов ці зернятка Чірік, зібрав у пакетик акуратно і полетів до свого приятеля Чіка.
- Привіт, Чік! Я сьогодні знайшов десять зернят пшона. Давай їх порівну розділимо і склюємо.
- Не треба... Навіщо?.. - почав відмахуватись крильцями Чік. - Ти знайшов – ти і їж!
- Але ж ми з тобою друзі, - сказав Чирик. - А друзі все повинні ділити навпіл. Хіба не так?
- Ти, мабуть, маєш рацію, - відповів Чік.

Йому стало дуже соромно. Адже він сам склював цілий ящик пшона і не поділився з другом, не дав йому жодного зернятка. А зараз відмовитися від подарунка приятеля – це означає образити його. Взяв Чік п'ять зернят і сказав:
- Дякую тобі, Чірік! І за зернята, і за урок... дружби!

Ілюстрації: Сутєєв В.

Повчальна коротка історія про те, що не треба бути жадібним. Горобець Чік отримав коробку пшона і не поділився з другом. Проте друг Чирик, знайшовши кілька зерен, одразу поніс ласощі приятелю. Тим самим показавши, як має чинити справжній друг!

Урок дружби читати

Жили два горобці - Чік і Чірік.

Якось Чіку прийшла посилка від бабусі. Цілий ящик пшона. Але Чік про це ні слова не сказав своєму приятелю.


"Якщо я пшоно роздавати буду, то собі нічого не залишиться", - подумав він. Так і склевав усі зернятка один. А коли ящик викидав, то кілька зерняток все ж таки прокидалося на землю.

Знайшов ці зернятка Чірік, зібрав у пакетик акуратно і полетів до свого приятеля Чіка.


Привіт, Чік! Я сьогодні знайшов десять зернят пшона. Давай їх порівну розділимо і склюємо.

Не треба… Навіщо?.. – почав відмахуватись крильцями Чік. - Ти знайшов – ти і клюй!

Але ж ми з тобою друзі, - сказав Чирик. - А друзі всі повинні ділити навпіл. Хіба не так?

Ти, мабуть, маєш рацію, - відповів Чік.

Йому стало дуже соромно. Адже він сам склював цілий ящик пшона і не поділився з другом, не дав йому жодного зернятка. А зараз відмовитися від подарунка приятеля це означає образити його.

Взяв Чік п'ять зернят і сказав:
- Дякую тобі, Чірік! І за зернята, і за урок… дружби…

Опубліковано: Мишкой 28.06.2018 12:37 24.05.2019

Підтвердити оцінку

Оцінка: 5 / 5. Кількістів оцінок: 106

Допоможіть зробити матеріали на сайті краще для користувача!

Напишіть причину низької оцінки.

Відправити

Дякую за відгук!

Прочитано 4573 раз(и)

Інші казки Пляцковського

  • Довга шия - Пляцковський М.С.

    Коротка історія про те, як порося запропонувало жирафу помінятися шиями. Однак жираф не захотів змінюватися – така чудова шия потрібна самому! Довга шия читати - Давай міями змінюватися! - запропонував порося Кнопка жирафу Довгов'язику. - …

  • Ей ти! - Пляцковський М.С.

    Смішна історія про папугу, який дражнився і всіх задирав. Але якось йому подарували велике дзеркало і він почав дражнити сам себе:) Гей, ти! читати Ніхто зі звірів не хотів проходити повз будиночок, в якому жив …

  • Важке завдання - Пляцковський М.С.

    Історія про те, як слоненя Лус отримало цікаве завдання — сфотографувати сонце! У нього не одразу вдалося зробити гарні кадри — плівка весь час засвічувалася. Але він знайшов чудове рішення! Важке завдання читати У день …

    • Як дві лисиці нору ділили - Пляцковський М.С.

      Коротка казка про двох лисиць, які ділили нору. Але виявилося, що це не нора, а барліг ведмедя! Як дві лисиці нору ділили читати Знайшла лисиця Хитроглазка нору. Велику, простору. Знайшла, зраділа та оголошення повісила: ПОСТОРОННИМ …

    • Повість про Бенджаміна Банні - Поттер Б.

      Якось кролик Бенджамін Банні зі своїм двоюрідним братом кроликом Пітером залізли на город до містера Мак-Грегора. Їм треба було повернути курточку та черевички, які Пітер там втратив, коли рятувався від погоні. Повість про Бенджаміна Банні …

    • Про Молочку, вівсяну Кашку та сірого котишка Мурка — Мамин-Сибиряк Д.М.

      Притча із серії Оленушкиної казки вчить читача бути стриманим і не хвалитися. Головні герої казки Молочко та Каша постійно сварилися та сперечалися між собою, за що й були покарані – з'їдені котишкою Муркою… Про Молочку, …

    Мафін пече пиріг

    Хогарт Енн

    Якось ослик Мафін вирішив спекти смачний пиріг точно за рецептом з кулінарної книги, але в приготування втрутилися всі його друзі, кожен додав щось своє. У результаті ослик вирішив навіть не куштувати пиріг. Мафін пече пиріг.

    Мафін незадоволений своїм хвостом

    Хогарт Енн

    Якось ослику Мафіну здалося, що в нього дуже негарний хвіст. Він дуже засмутився і друзі почали йому пропонувати свої запасні хвости. Він їх приміряв, але свій хвіст виявився найзручнішим. Мафін незадоволений своїм хвостом читати...

    Мафін шукає скарб

    Хогарт Енн

    Історія про те, як ослик Мафін знайшов папірець із планом, де захований скарб. Він дуже зрадів і вирішив одразу піти на його пошуки. Але тут прийшли його друзі та теж вирішили знайти скарби. Мафін шукає …

    Мафін та його знаменитий кабачок

    Хогарт Енн

    Ослик Мафін вирішив виростити великий шинок і перемогти з ним на майбутній виставці овочів та фруктів. Він доглядав рослину все літо, поливав і вкривав від жаркого сонця. Але коли настав час їхати на виставку, …

    Чарушин Є.І.

    В оповіданні описуються дитинчата різних лісових звірів: вовка, рисі, лисиці та оленихи. Скоро вони стануть великими красенями-звірами. А поки вони грають і пустують, чарівні, як будь-які малюки. Вовченя Жив у лісі вовченя з матір'ю. Пішла …

    Хто як живе

    Чарушин Є.І.

    В оповіданні описується життя різних звірів і птахів: білки і зайця, лисиці і вовка, лева і слона. Тетерка з тетерев'ятами Ходить тетерка по галявині, береже курчат. А вони копошаться, розшукують їжу. Літати ще не …

    Рване Вушко

    Сетон-Томпсон

    Розповідь про кролицю Моллі та її синочка, якого прозвали Рване Ушко після нападу на нього змії. Мама навчала його премудростям виживання в природі і її уроки не пройшли даремно. Рване вушко читати Поруч із узлісся …

    Тварини гарячих та холодних країн

    Чарушин Є.І.

    Невеликі цікаві розповіді про тварин, що живуть у різних кліматичних умовах: у спекотних тропіках, у савані, у північних та південних льодах, у тундрі. Лев Стережіться, зебри – смугасті коні! Бережіться, швидкі антилопи! Бережіться, круторогові дикі буйволи! …

    Яке найулюбленіше свято всіх хлопців? Звісно, ​​Новий рік! Цієї чарівної ночі на землю спускається диво, все сяє вогнями, чути сміх, а Дід Мороз приносить довгоочікувані подарунки. Новому році присвячено безліч віршів. У …

    У цьому розділі сайту Ви знайдете добірку віршів про головного чарівника та друга всіх дітей – Діда Мороза. Про доброго дідуся написано багато віршів, але ми відібрали найкращі для дітей 5,6,7 років. Вірші про …

    Прийшла зима, а з нею пухнастий сніг, хуртовини, візерунки на вікнах, морозне повітря. Хлопці радіють білим пластівцям снігу, дістають ковзани та санки з далеких кутів. У дворі вирує робота: будують снігову фортецю, крижану гірку, ліплять...

    Добірка коротких віршів про зиму і Новий рік, Діда Мороза, сніжинки, ялинку для молодшої групи дитячого садка. Читайте та вчіть короткі вірші з дітьми 3-4 років для свят і свята Нового року. Тут …

    1 - Про малюка-автобус, який боявся темряви

    Дональд Біссет

    Казка про те, як мама-автобус навчила свого малюка-автобуса не боятися темряви... Про малюка-автобус, який боявся темряви читати Жив-був у світі малюка-автобус. Він був яскраво-червоного кольору і жив із татом та мамою в гаражі. Щоранку …

    2 - Три кошеня

    Сутєєв В.Г.

    Невелика казка для найменших про трьох кошенят-непосид та їх веселі пригоди. Маленькі діти люблять короткі історії з картинками, тому, казки Сутєєва такі популярні і улюблені! Три кошеня читати Три кошеня - чорний, сірий і …

    3 - Їжачок у тумані

    Козлов С.Г.

    Казка про Їжачка, як він гуляв уночі і заблукав у тумані. Він упав у річку, але хтось виніс його на берег. Чарівна була ніч! Їжачок у тумані читати Тридцять комариків вибігли на галявину і заграли...